Hidayet Türkoğlu: Depremzede kardeşlerimizin yanındayız – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasarlara sebep olan depremlerle ilgili olarak federasyonun resmi web sitesinde açıklamada bulunmuş oldu.

Türkiye’nin tarihindeki en büyük felaketlerden birini yaşadığını belirten Türkoğlu, “Kahramanmaraş merkezli iki büyük zelzele; başta Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Kilis olmak suretiyle birçok şehrimizde can kayıplarına ve tarifsiz acılara sebep olmuştur. Ülkemiz, maalesef tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşamaktadır. Milletçe oldukça üzgünüz ve yastayız. Sadece geçmişimiz bizlere göstermektedir ki; milletimiz en sıkıntılı şartları bile sarsılmaz metaneti ve dayanışma ruhu ile aşmayı bilmiştir. Gün tekrardan birlik olma, tek yürek olarak hareket etme, birbirimize dünden daha çok güç verme günüdür. İnşallah yaşadığımız bu felaketi; yardımlaşarak, zorda olana destek vererek atlatacağız” ifadelerini kullandı.

“Yardım malzemelerini en kısa sürede bölgedeki depremzedelere ulaştıracağız”

Depremzedeler için yardım kampanyası başlattıklarının altını çizen Başkan Türkoğlu, “Vatanımıza hizmet etmekle yükümlü tüm görevli kurum ve kuruluşlar şeklinde Türkiye Basketbol Federasyonu ve basketbol camiamız da zelzele felaketinin yaralarını sarmak için üstüne düşeni yapmış olacaktır. Bu amaçla AFAD ile iş birliği yaparak gerekseme sahiplerine ulaştırılmak suretiyle yardım malzemesi kampanyası başlattık. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda toplayacağımız yardım malzemelerini en kısa sürede bölgedeki depremzedelere ulaştıracağız. Araç-gereç desteği kampanyamızın yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarını ve depremzedeleri desteklemek için maddi destekte de örnek olmak ve basketbol camiamıza öncülük etmek için AFAD destek hesabına federasyonumuz bütçesinden 5 milyon TL bağışta bulunduk. Tüm basketbol camiamızı da bu kampanyaya destek olmaya çağrı ediyoruz” diye konuştu.

“Basketbolumuzun tüm paydaşları olarak depremzede kardeşlerimizin yanındayız”

Hidayet Türkoğlu, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı:

“Saha içindeki sportif organizasyonlarımıza zelzele felaketi sebebiyle kısa süre için ara verdik. Liglerimizde oynanacak müsabakaların yeni tarihlerini en kısa zamanda duyuracağız. Maçların oynanmayacağı bu süre zarfında ve sonrasında basketbolun birleştirici enerjisini depremden etkilenen kardeşlerimize destek olmak ve yaralarımızı sarmak için kullanmaya kararlıyız. Sporcular, antrenörler, teknik ve yönetimsel görevliler, sponsorlar, kulüpler ve medya mensuplarıyla; basketbolumuzun tüm paydaşları olarak depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Zelzele felaketinde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Dualarımız, bu felaketin etkilediği tüm kardeşlerimiz ve zelzele bölgesinde vazife icra eden fedakâr kahramanlarımızladır.”

FIBA, maçlardan ilkin saygı duruşu yapılacağını deklare etti

FIBA, depremlerden etkilenenleri anmak için maçlardan ilkin saygı duruşunda bulunulacağını deklare etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve öteki illerde de ağır hasarlara sebep olan depremler için FIBA da taziye mesajı yayımladı. FIBA’nın resmi web sitesinden meydana getirilen açıklamada, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremde yaşamını kaybedenler için üzüntülerini paylaştıkları ifade edilirken, FIBA maçlarında ilkin de depremden etkilenenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağı duyuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz