Çukurova Basketbol, zirvede mutlu! – Basketbol Haberleri

Mücadelede etmiş olduğu her kulvarda şampiyonluk hedefleyen Çukurova Mersin Yenişehir Belediye, ING Hanımefendiler Süper Ligi’nde hız kesmedi, Bursa Uludağ Basketbol’u 90-85 yenik etti.

Haftada iki maç oynamaları sebebiyle coach Iniguez, Hayes ve Elizabeth Williams’ı dinlendirdi. Hayes’in yokluğunda doğal ki Gray, Bonner ve Crvendakic’e büyük iş düşecekti. Gray ile takımın yeni geçirme Crvendakic müthiş bir başlangıç yapmayı başardı. Çukurova karşılıklı süregelen maçta, ilk çeyreğin son üç dakikasındaki oyunuyla fark yaratırken, periyodu da 30-21 önde tamamlamış oldu. İkinci çeyrekte konuk ekip skorer kimliğinden birazcık uzaklaşıp, ilk devreyi toplamda 36 sayıyla noktalayan Nicole Carter ile Tiara Fluker’ı durduramayına fark eridi, buna karşın Çukurova soyunma odasına 46-45 üstün gitti.

İkinci yarı adeta sayı düellosu şeklinde geçti. Çukurova’da Gökşen hem enerjisi hem de skor katkısıyla takımını ateşleyen isim olurken, Bursa kuvvetli rakibine yalnız Carter ve Fluker ile direnmeye devam etti. Son periyoda 65-65’lik eşitlikle girildi.

Maçı koparmak için eline geçen fırsatları harcayan Çukurova’nın kazanması için yıldızların devreye girmesi gerekiyordu, öyleki de oldu. Bonner ve Gray ikilisinin sayıları galibiyeti getirdi: 85-90. Bonner 20 sayıyla konuk ekip adına en skorer isim olurken, Gray ile Crvendakic 16, Gökşen de 12 sayıyla çift hanelere çıktı.

BURSA ULUDAĞ BASKETBOL: Gizem 7, Nicole 36, Özge 2, Ferda 14, Fluker 24, Mikayla, Gonca, İlsu 2
ÇUKUROVA MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYE: Asena 6, Sinem 4, Gray 16, Hollingsvorth 9, Bonner 20, Gamze 3, Özge, Gökşen 12, Cansu, Crvendakic 16, Esra 4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz