Çukurova Basket, Crvendakic’i kadrosuna kattı – Basketbol Haberleri

Sırp Ulusal Ekibi’nın en mühim isimlerinden birisi olarak kabul edilen Aleksanda Crvendakic, Mersin kulübünün renklerine katıldı. Sürem ortasında takımın başına geçen Roberto Iniguez’in eski talebesi olan 1.88 boyundaki forvet, İspanyol çalıştırıcı tarafınca oldukca istenince, yönetim de bu transferi gerçekleştirmiş oldu ve resmi açıklamayı yapmış oldu.

Aleksandra Crvendakic, Sırbistan Ulusal Ekibi formasıyla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları ve 2019 Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya alırken, 2021 Avrupa Şampiyonası’nda ise kürsünün en üst basamağına çıkmıştı. Kadrosunda Gray, Bonner, Hayes benzer biçimde yıldız adları bulunduran Çukurova bu hamlesiyle de enerjisini birazcık daha artırarak, en mühim adaylarlardan birisi olarak gösterildiği Euroleague Şampiyonluğu hedefindeki kararlılığını ispatladı.

Öte taraftan ilkin alıştırmacı Iniguez’i, arkasından da en mühim parçaları Aleksandra Crvendakic’i Çukurova Basketbol’a kaptıran İspanyol Avenida kulübünde bu aktarma büyük yankı uyandırdı ve Çukurova Basket’i gündemlerine taşıdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz