TOFAŞ-SIG Strasbourg maç sonucu: 75-79

TOFAŞ, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubu 4’üncü hafta mücadelesinde Tofaş Spor Salonu’nda Fransız temsilcisi SIG Strasbourg’u konuk etti. Maça etkili başlamış olan TOFAŞ, bilhassa Bouba Toure’nin etkili oyunu yardımıyla ilk 5 dakikayı önde götürdü. SIG Strasbourg’un molası sonrası konuk ekip toparlanırken, Matt Mitchell’in bu çeyrekte bulmuş olduğu 9 sayı yardımıyla konuk ekip ilk periyotu 22-20 önde tamamlamış oldu.

İkinci periyota etkili başlamış olan ekip TOFAŞ oldu. Ev sahibi ekip bilhassa Rob Gray’ın etkili oyunu yardımıyla bitime 40 saniye kala farkı çift haneye çıkardı 45-34. Son yirmi saniye kala SIG Strasbourg’dan Matt Mitchell, kullandığı 2 özgür atışı sayıya çevirdi ve ilk yarının skorunu belirledi 45-36.

3’üncü periyotta TOFAŞ top kayıplarıyla başlayınca konuk ekip farkı 5’e kadar düşürdü. SIG Strasbourg’dan Matt Mitchell’in etkili oyunu bu çeyrekte de devam etti ve kullandığı 3’lük atışla fark 2’ye düştü. Son bir dakika kala Suleiman Braimoh’un 3’lüğü ile skor 58-53’e geldi. Son dakikada toparlanan TOFAŞ bulmuş olduğu sayılarla 3’üncü çeyreği 61-53 önde tamamlamış oldu.

Son periyota iki ekip da etkili başladı. Bitime 6 dakika kala Suleiman Braimoh’un üçlüğü ile fark tekrardan çift haneye çıktı 69-59. Bu süreden sonrasında TOFAŞ sayı bulmakta zorlanırken, konuk ekip maça ağırlığını koydu ve bitime 3 dakika kala yakaladığı seriyle 70-69 öne geçti. Son dakikalarda TOFAŞ bulmuş olduğu fırsatları değerlendiremedi ve Marcus Keene’nin oyuna ağırlık koymasıyla SIG Strasbourg maçı 75-79 kazanmıştır.

SALON: Nilüfer TOFAŞ

HAKEMLER: Manuel Mazzoni (İtalya), Boris Krejic (Slovenya), İgor Mitrovski (Makedonya)

TOFAŞ: Emre Tanışan, Deon Thompson 10, Tevfik Akdamar, Berk Uğurlu 4, Batın Tuna, Tyler Ennis 5, Cecil Williams, Suleiman Braimoh 12, Bouba Toure 11, Rob Gray 27, Arturas Milaknis 3, Mustafa Kurtuldum 3

SIG STRASBOURG: Lucas Beaufort, Marcus Keene 15, Leo Cavaliere 6, Paul Lacombe 13, DeAndre Lansdowne 6, Bodian Massa 7, Matt Mitchell 25, Kaspars Berzins 2, Illian Pietrus, Maxim Ilvovskiy, Jean-Baptiste Maille 5

1’İNCİ PERİYOT: 20-22

İLK YARI: 45-36

3’ÜNCÜ PERİYOT: 61-53

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz