Ergin Ataman: “Savunma ribauntlarına girmeliyiz”

Turkish Airlines Euroleague dokuzuncu haftasında Emporio Armani Milan ile karşılaşacak olan Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Anadolu Efes bu hafta Euroleague’de çift maç oynayacak

Anadolu Efes Turkish Airlines Euroleague’de oynadığı sekiz maçta üç yengi, beş yenilgi aldı. 18 takımın yer almış olduğu Turkish Airlines Euroleague’de 12. sırada yer edinen temsilcimiz, Euroleague’de bugün dokuzuncu maçına çıkacak.

Rakip Emporio Armani Milan ise Euroleague’de oynadığı sekiz maçın üçünü kazanmıştır ve beş galibiyeti bulunuyor. Euroleague’de de 14. sırada içeriyor.

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman: “Sert müdafa yapmış olup, hücumda azca top kaybı ile akıllı paylaşımcı bir hücumla oynamamız ve ne olursa olsun ekip halinde müdafa ribauntlarına girmeliyiz”

Karşı karşıya gelme öncesinde ise başantrenör Ergin Ataman’ın görüşleri ise şöyleydi.

“EA7 Emporio Armani Milan sezona bizim benzer biçimde mühim sakatlık sorunları ile başladı sadece Avrupa’nın en iyi hocası tarafınca yönetilen oldukca tecrübeli bir kadroları var. Sıkıntılı bir deplasman maçı bizi bekliyor. Sert müdafa yapmış olup, hücumda azca top kaybı ile akıllı paylaşımcı bir hücumla oynamamız ve ne olursa olsun ekip halinde müdafa ribauntlarına girmeliyiz. Takımımı oldukca motive ve konsantre görüyorum. Çift maç haftasına İtalya’da yengi ile adım atmak için en üst düzeyde savaşım edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz