Merkezefendi Belediyesi Başkanı Veli Deveciler'in inancı tam

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’in Başkanı Veli Deveciler, değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Kulübe yeni bir vizyon getirdiklerini ifade eden Başkan Deveciler, “Bu yıl köktencilik kararlar aldık ve kadroyu Altan Erol haricinde sil baştan değiştirdik. Biz kimiz ve ne olacağız? Bunun üstüne oldukca ciddi emek harcamalar yaptık. İnanıyorum ki 2 yıl içinde her insanın gıptayla bakmış olduğu, ligde Play-Off mücadelesinin içinde olan ve Avrupa’da Denizli’yi temsil eden bir kulüp olacağız” dedi. 

Yönetim Kurulu olarak oldukca uyumlu çalıştıklarını kaydeden Deveciler, “Her yıl 2-3 yeni arkadaşımızı yönetime takviye ediyoruz. Fazlaca uyumlu bir emek harcama ortamımız var. Oluşan itimat ortamı sebebiyle de yönetici arkadaşlarımız resmi olmasa bile vazife almadığı dönemlerde bizlere her türlü desteği veriyor. Planlı ve programlı bir halde ilerliyoruz. Gökhan Gökşin ve Veli Tefenlili ilk günden bu yana bizimle beraber, her türlü engeli aşabilecek güçteyiz. Uzun vadeli planları da bu sebeple yapıyoruz. Denizli’deki iş dünyası da bizlere karşı pozitif olduğundan işler oldukca daha kolay aşama kaydediyor” ifadelerini kullandı.

“ZAFER AKTAŞ İLE UZUN YILLAR ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Başantrenör Zafer Aktaş ve ekip hakkında da konuşan Deveciler, “ Zafer Aktaş ile uzun seneler çalışmak istiyoruz. Bir ihtimal daha iyi yerden teklif gelirse o süre bu durumu değerlendirebiliriz. Onun haricinde emek harcama metotları, koçluk becerileri ve kişilik olarak kendisinden oldukca memnunuz. Bilhassa bu yıl yürekli bir karar aldık, genç ve geleceğe dönük bir kadro oluşturduk. Kendisi bu projenin içinde yer aldı ve yeni bir meydan okumaya girdi. Yapmak istediğimiz projeye inanılmış olduğu için kendisine de oldukca teşekkür ediyorum” dedi.

“KURDUĞUMUZ KADRO NEDENİYLE ELEŞTİRİLDİK”

Sürem başlangıcında kurulan kadro sebebiyle eleştiriler aldıklarını belirten Deveciler, “Altan Erol haricinde tüm kadroyla yollarımızı ayırdık. Alt ligden ve Avrupa, ABD olmak suretiyle pek oldukca değişik bölgeden uzun süre yaptığımız araştırmalar neticesinde geleceğe yönelik bir kadro oluşturduk. Denizli’yi basketbolcular için bir albeni merkezi ve sıçrama noktası olarak görecekler. Şimdiden bu idrak oluşmaya başladı. Önümüzdeki senelerde oldukca daha iyi olacak” diye konuştu.

“BULUNDUĞUMUZ KONUMUN TADINI ÇIKARTSINLAR”

Avrupa’nın en kuvvetli liginde oynadıklarına değinen Veli Deveciler, “Fazlaca kuvvetli takımlarımız var. Hepimiz de bu ekiplerin içinde, ligin gediklisi olmak için uğraşıyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Hiçbir kulübe ve sporcuya borcu olmayan, mali disiplini elden bırakmayan ve elit bir kulübüz. Süper Lig ’de de bu sürem ilk haftalarda istediğimiz neticeleri alamadık sadece yavaş yavaş istediğimiz noktaya geliyoruz. Biz ufak bütçelerle en iyi sonuca ulaşıp, bir başarı hikayesi yazmak istiyoruz. Denizli halkı da bizlere bu mevzuda destek olsun. 2 yıl içince Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, oldukca daha iyi bölgelere gelecek. Sonuçtan bağımsız bulunduğumuz konumun tadını çıkartsınlar. Biz kazansak da kaybetsek de her insanın saygınlığını kazanan bir ekip olacağız. Sonrası süreçte de başarı aslına bakarsan kendiliğinden gelecek” dedi. (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz