Potada büyük gurur yaşatan öğrencilere coşkulu karşılama

Genç sporcular, İstanbul Havalimanı’nda Tabiat Koleji yöneticileri ve öğrencileri tarafınca çiçeklerle, alkışlarla, pankartlarla ve Türk bayraklarıyla karşılandı. Kafilenin heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı. Dünya ikinciliği ve yedinciliği madalyalarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Tabiat Koleji öğrencileri, bilhassa ev sahibi Sırbistan’la oynanan kupa finalinde fazlaca iyi savaşım ettiklerini, ara sıra öne geçerek skoru ve maçı bırakmadıklarını fakat kafi olmadığını belirttiler.

Tabiat Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman, takımları ve Tabiat Koleji Spor Koordinatörlüğü’nü tek tek kutlama etti. Dünya ikinciliğinin fazlaca kıymetli bulunduğunu belirten Eryaman, “Öğrencilerimiz ve antrenörlerimiz ellerinden geleni yaptılar. Hedefimiz doğal ki Dünya Kupası idi. Öğrencilerimiz fazlaca sıkıntılı rakipleri geçerek dünya finaline adımızı yazdılar. Hepsini tek tek kutluyorum.” dedi.

Tabiat Koleji Spor Koordinatörü Tunç Dağal, burada yapmış olduğu açıklamada, “Fazlaca zor bir turnuvadaydık. Bilhassa yarı finalde oynadığımız Brezilya ekibi fazlaca kaliteli bir takımdı. Finalde oynadığımız Sırbistan da fazlaca iyi bir takımdı. Maalesef 4. periyotta birazcık fena oyandık. Birazcık da Sırbistan ile oynamanın getirmiş olduğu faktörlerden dolayı maçı kaybettik. Bir şampiyonluk getirmek isterdik ülkemize ve okulumuza fakat bu başarıda emeği olan her insana fazlaca teşekkür ediyorum. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, okulumuz ve teknik ekibime, başarıda emeği olan her insana fazlaca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz