Basketbol Süper Ligi’nin yayın hakları konusunda anlaşma sağlandı

Antak kalma kapsamında beIN SPORTS, Avrupa’nın en iyi ligleri içinde gösterilen Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ndeki tüm karşılaşmaları canlı yayınlayacak. Türkiye Basketbol Federasyonu ile beIN SPORTS’un, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi gösterim hakları için yapılan anlaşma 3 yıl süreyle devam edecek.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde haftanın tüm karşılaşmaları basketbolun yeni evi beIN SPORTS 5’te yayınlanacak. Ek olarak her hafta iki maç da şifresiz beIN SPORTS HABER ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu gösterim hakları anlaşması için şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin gösterim hakları için uzun süredir yürüttüğümüz emekleri, hem kulüplerimizin hem de Türk basketbolunun ortak yararları doğrultusunda tamamlamış bulunuyoruz. 2022-2023 sezonundan adım atmak suretiyle; önümüzdeki 3 yıl basketbolun yeni adresi beIN SPORTS olacak.

3 sürem süresince, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin her hafta tüm maçları (8 karşı karşıya gelme) canlı yayınlanacak. Önceki yıllarda olduğu benzer biçimde, gene her hafta iki maç şifresiz kanaldan basketbolseverler ile buluşacak. Spor yayıncılığı mevzusunda ülkemizin en güvenilir kurumlarından olan, basketbol yayıncılığı mevzusunda kabul ve takdir görmüş bir deneyim sahibi beIN SPORTS ile yaptığımız anlaşmanın camiamıza hayırlı olmasını arzuluyorum.”

Digiturk Spordan Görevli Grup Başkanı Rashed Al-Marri, “Avrupa basketbolunun en coşku verici liglerinden önde gelen Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin tekrardan resmi yayıncısı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türk sporunun en büyük yatırımcısı olarak yerli ve yabancı spor içeriklerini üyelerimize en iyi şekilde sunmak için oldukça çalışıyoruz. Önümüzdeki üç sürem süresince, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin gelişimine destek vermek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz