Basketbol Şampiyonlar Ligi dijital alanda büyümeye devam ediyor

BCL bir tek Bilbao’da gerçekleşen Dörtlü Finalde 6 milyondan fazla video görüntülenme oranına ulaştı ve paylaşılan içerikler 7,7 milyon kişiye ulaştı.

BCL Feysbuk, Instagram, Twitter, Tiktok ve YouTube sayfalarındaki toplam takipçi sayısı 2,44 milyona terfi etti. BCL’nin resmi web sitesi www.championsleague.basketball ise 2021-22 sezonu süresince 5,5 milyona yakın ziyaret aldı. BCL’in Instagram platformundaki takipçi sayısı tek başına, geçen sezona gore yüzde 11 terfi etti.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos, mevzuyla ilgili, “BCL’in toplumsal medyadaki büyük başarısını görmekten son aşama mutluyuz. Sürem sonunda, çeşitli platformlarda BCL’in 2,5 milyona yakın takip edeni var. Tik-Tok kanalımızın kısa sürede gerçekleşen lansmanı dikkat çekiciydi ve bu kanal da büyümemize büyük katkı sağlıyor. Toplamda altı sezonun dijital çıktısı etkisi altına alan. Bu şekilde bir başarıdan gurur duyuyoruz ve bu kadar oldukça basketbolseverin içeriklerimizi takdir ettiğini ve bunlarla etkileşime girdiğini görmek bizi oldukça mutlu ediyor.” dedi.

BCL’de yer edinen takımlarda oynayan sporcuların bazılarının görüşleri ise şu şekilde:

“Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni seviyorum. Bildiğiniz şeklinde BCL’de üç değişik sürem oynadım. Genel olarak mükemmel bir lig bulunduğunu düşünüyorum. Avrupa’daki öteki liglere kıyasla toplumsal medya mevzusunda bence en iyisi sizsiniz.”

DeVaughn Akoon-Purcell, Galatasaray NEF

“Dijital taraf, BCL’de parçası olduğum her şey kadar iyiydi. Akıllara durgunluk veriyordu bu sebeple oyunu, oyuncuları tanıtmak ve insanları eğlendirmek için değişik yollar bulmaya devam ettiler.”

Chima Moneke, BAXI Manresa

“Şampiyonlar Ligi toplumsal ekibi Avrupa’nın en iyisi! Harikasınız, Dörtlü Final deneyimini oyuncular için keyifli hale getirdiniz ve isteklerimize daima yanıt veriyorsunuz.

Kyle Wiltjer, Lenovo Tenerife

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz