FIBA, Avrupa genelinde 864 maçı canlı yayımlayacak

Gençlik basketbol turnuvalarına ek olarak, YouTube.com/FIBA üstünden ek olarak FIBA EuroBasket 2025 ön elemelerinden 20 maçı, FIBA Ufak Ülkeler Avrupa Şampiyonası’ndan 13 maçı ve FIBA Hanımefendiler Ufak Ülkeler Avrupa Şampiyonası’ndan 10 maçı canlı olarak basketbolseverlere sunacak.

Macaristan’ın Sopron kentinde 8 Temmuz’da başlamış olacak olan FIBA 20 Yaş Altı Hanımefendiler Avrupa Şampiyonası 2022 ile FIBA, yaz süresince 16 gençlik kıta şampiyonasından canlı gösterim sağlayacak.

Avrupa’nın en prestijli altyapı basketbol organizasyonlarından FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası ise Türkiye’nin ev sahipliğinde, İzmir’de 30 Temmuz- 7 Ağustos 2022 tarihleri içinde düzenlenecek olup, burada oynanacak maçlar da canlı olarak basketbolseverlere sunulacak.

Avrupa gençlik şampiyonalarının kapsamlı yayınları ile FIBA, gençlere ve altyapı basketboluna olan bağlılığını ve ilgilenen yandaş sayısını artırarak, insanları ve toplulukları bir araya getirerek sporu geliştirme ve tanıtma misyonunu vurgulamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz