Bakan Kasapoğlu'ndan A Milli Erkek Basketbol Takımı'na destek

Bakan Kasapoğlu, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde Büyük Britanya ile 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda oynayacağı maça İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda hazırlanan A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’na ziyarette bulunmuş oldu. Ziyarette, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’nın yeni Başantrenörü Ergin Ataman ve oyuncularla görüşen ve söyleşi eden Bakan Kasapoğlu, millilere Büyük Britanya karşısında başarılar diledi.

Bakan Kasapoğlu, dünyanın değişik devletlerinde oynayan basketbolcuların ulusal ekip ruhuyla bir araya geldiğini ifade ederek, “Öncelikli olarak yeni teknik ekibe ve sizlere başarı arzuluyorum. Türkiye bir spor ülkesi. Spor ülkesi olması noktasında basketbol öncü bir branş. Burada bulunan her bir dostum apayrı bir heyecanı müjdeliyor. Ülke olarak sizlerden apayrı bir umudumuz bulunduğunu, oldukça büyük bir heyecanla bu umudun ardında olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi. 

“2022 BASKETBOL YILI OLACAK”

Basketbol adına 2022 yılından oldukça ümitli bulunduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Önümüzde Dünya Kupası Elemeleri ve Avrupa Şampiyonası var. Bu müsabakalarda halkımızın yüreği sizlerle olacak. 2022 bence basketbol yılı olacak. Dolu dolu başarılarla geride bırakacağımız bir yıl olacak. Buna inanıyorum. 85 milyon vatandaşımızı mutlu edeceğinize inanıyorum. Bu mutluluk bugüne dair olmayacak. Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu nasıl NBA ‘deki başarılarıyla sizleri ateşlediyse, sizler de yeni gelen gençleri ateşleyeceksiniz” diye konuştu.  

Basketbolla ilgili bakanlık olarak pek oldukça projeleri bulunduğunu hatırlatan Bakan Kasapoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı;

“Siz değerli ziyaretçilerimizin başarısı ile bu projelere ivme kazandıracağız. Gençler sizin izinizden yürüyecek. Bakanlık olarak federasyonumuzla, kulüplerimizle birlikteliğimiz devam edecek. Bakanlık olarak ne gerekiyorsa yanındayız. Bundan şüpheniz olmasın. Beraber başaracağız. Milletimizi layık olduğu mutluluklarla buluşturacağımıza inanıyorum. Her birinize başarılar arzuluyorum.” 

Bakan Kasapoğlu, konuşmasının peşinden millilerin antrenmanını izledi. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Bakan Kasapoğlu’na üstünde isminin yazılı olduğu ulusal ekip forması armağan etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz