A Milli Kadın Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına başladı

FIBA 2023 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde savaşım eden A Hanım Ulusal Ekibi, hazırlıklarını sürdürmek amacıyla Bolu’da kampa girdi. Bolu Dağı’nda bulunan bir otelde akşam saatlerinde ilk antrenmanlarını meydana getiren ulusal basketbolcular, 1 hafta süresince Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını burada sürdürecek.

A Hanım Basketbol Ulusal Ekip Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, hedeflerinin Avrupa arenasına çıkış meydana getiren hanım ulusal takımın izlerini ortaya çıkarmak bulunduğunu belirterek, “Hazırlıklarımıza bugün başladık. Hem Umut Ulusal takımda hem ligde hem de formda olan oyuncularımızı görmek istediğimiz yeni oyuncularla beraber başlıyoruz. Buraya çağırmadığımız fakat kabiliyetlerinden güvenli olduğumuz oldukça kıymetli oyuncularımız da var. Ulusal takımları eskisi şeklinde Avrupa sahnesinde kürsü mücadelesi veren bir ekip yapmak için hazırlıklara başladık. 1 hafta burada çalıştıktan sonrasında İstanbul’a gideceğiz. Buradaki antrenmanlarımızda saldırı ve müdafa stratejilerimizi gözden geçirdikten sonrasında Sırbistan’a gideceğiz. Arkasından İstanbul’a geleceğiz. 2 gün geçirdikten sonrasında Japonlarla ikili temasa geçeceğiz. Temel hedefimiz buradaki hazırlık kampında tekrardan Avrupa arenasına çıkış meydana getiren hanım ulusal takımının izlerini ortaya çıkarmak. Oyunculara oldukça güveniyoruz. Kuvvetli bir ulusal ekip havuzu olduğuna inanıyoruz. Eski dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda, Avrupa’nın en üstünde savaşım edecek ulusal ekibi tekrardan ortaya çıkarmak için hazırlıklara başladık” dedi.

“Fazlaca büyük beklentilerimiz var”

Kampta 6 yeni oyuncunun yer aldığını ifade eden Yıldızoğlu, “Aslına bakarsak tecrübeli oyuncularımızın bir çok bu kampta yok. Eleme maçlarında uzun bir süre olduğundan bu kampta biz daha oldukça ligde formda olan ve görmek istediğimiz oyuncuları çağrı ettik. Burada 6 yeni oyuncumuz var. oldukça yetenekli çocuklar. Fazlaca büyük beklentilerimiz var. İnşallah bu geçiş periyodunu hem ulusal ekip havuzu içinde yer edinen tecrübeliler hem de genç oyuncularla beraber harmanlayarak yeni oluşumu yapmak istiyoruz” diye konuştu.

“Slovenya ve Polonya iyi rakipler”

Slovenya ve Polonya maçları hakkında konuşan Yıldızoğlu, “Slovenya ve Polonya’yla oynadık. Slovenya’yı orada yendik. Polonya’yla burada 11 sayı farkla kazanmayı bildik. Onlar da iyi rakipler. Bilhassa Slovenya maçında oldukça eksikleri vardı. Rövanş maçında burada daha değişik olacağını düşünüyoruz. Fakat biz Türk ulusal ekibi olarak ne olursa olsun Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda olmak ve gene eskisi şeklinde kürsü mücadelesi yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Gayemiz Avrupa Şampiyonası’na katılmak”

A Hanım Ulusal Ekip Menajeri Yasemin Horasan ise, “Hedefimiz doğal ki Avrupa Basketbol Şampiyonası’na katılmak. Önümüzdeki kasım ve şubat aylarında iki pencere maçlarımız daha oynanacak. Gayemiz oradaki tüm maçları kazanıp Avrupa Şampiyonası’na katılmak. Ondan sonrasında ilk 8’in içine girip adım adım ilerlemek istiyoruz” dedi.

BOLU (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz