Caja Attilio'dan açıklamalar

Reggiana Basket ile sözleşmesi yeni biten Attilio, birkaç hafta ilkin finalde kaybettikleri Bahçeşehir maçı ve Anadolu Efes’in THY Euroleague şampiyonluğunu değerlendirdi.

Dündar Keşaplı: Europe Cup finalinde Bahçeşehir ile oynadınız, nasıl anılarınız var?

Caja Attilio: Fazlaca güzel anılarımız var. Fazlaca iyi bir deneyimdi, oldukça kuvvetli bir takımla oynadığımız büyük bir final maçıydı. Onlar maçlarda öndelerdi fakat biz çoğunlukla direndik ve maça tutunduk. Bologna’da 15 puan gerideydik fakat maç bittiğinde fark 3 sayı idi. İstanbul’da ise ilk devrede 20 sayı gerideydik. Ara ara toparlanma sinyali gösterdik. Fazlaca güzel bir finaldi bundan dolayı salon seyircilerle doluydu.

Dündar Keşaplı: Bologna ile İstanbul’daki maç arasındaki fark izleyici mi oldu?

Caja Attilio: Evet, kesinlikle. Euroleague karşılaşmalarının oynandığı bir salonda oynandı maç. Fazlaca güzel bir organizasyondu. Bahçeşehir’i kutlama ediyorum. Bizi oldukça güzel ağırladılar, her türlü lojistik ihtiyacımızı karşıladılar. Takdir ettik.

Dündar Keşaplı: Türk basketbolu adından son yıllarda sıkça söz ettirir oldu. Son olarak THY Euroleague’de Real Madrid karşısında Efes kazanmıştır.

Caja Attilio: Efes oldukça büyük bir ekip, şampiyon ekip. Gerçek bir şampiyon bulunduğunu gösterdi. Dostum Ergin Ataman için oldukça mutlu oldum. Büyük bir alıştırmacı. Seçkin antrenörler içinde. En iyisi değilse bile Avrupa’nın en iyi iki antrenöründen biri. Onun ekibi elinden geleni yapmış oldu. Savunmada oldukça dikkatlilerdi, hücumda pek oldukça oyuncusu iyi iş çıkardı. Larkin’in oldukça iyi olmadığı bir maçı kazanmasını bildiler. Larkin, Olimpia Milano serisinde neler yapabileceğini gösterdi. Micic de oldukça büyük bir oyuncu. Ataman Tibor’u dahice kullandı. O da oldukça mühim bir oyuncu. Efes’i ve Ataman’ı kutlama ediyorum. Bir tek büyük takımlar üst üste kazanabilir.

Dündar Keşaplı: Türk basketbolu oldukça gelişti. Türkiye’de çalışmak ister misiniz?

Caja Attilio: Türkiye, Avrupa basketbolunun zirvesinde yer edinen bir ülke. Yunanistan’ı da geçti. İspanya ile aynı seviyede zirvede yer aldı. Alıştırmacı olarak çalışan biri için Türkiye’de çalışmak göğe ermek benzer biçimde bir şey.

Büyük takımlar, büyük oyuncular, büyük bir şampiyona. 2008’de iki günlüğüne İstanbul’a, Beşiktaş ’a görüşmeye gittim fakat sadece ufak küçük detaylarda anlaşamamıştık. Fakat güzel ağırlanmıştım, güzel bir seyahatti. Tanıdığım Türk arkadaşlarımdan da dolayı birazcık da Türkleri tutuyorum.

Dündar Keşaplı: Ergin Ataman’a mesajınız var mı?

Caja Attilio: Ergin Ataman’dan ulusal takımla mucizeler yaratmasını umuyorum. Bence Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onu danışman olarak alması lazım büyük işler başarıyor. O zirvede. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz