Şampiyon Manisa BBSK, şehir turunda taraftarıyla buluştu

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) şampiyon olan Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ekibi, süper lige yükselme coşkusunu attığı kent turu ile beraber vatandaşlarla bir arada yaşadı. Kent turunda Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü, Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökmen Aytaç, Özcan Nalbantlar, Engin Altun, teknik ve yönetimsel ekip ile oyuncular yer aldı. Manisa merkezde atılan kent turunda Manisalılar şampiyon Dev Adamları kucakladı.

Kent ve ekip el ele

Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü, fazlaca mühim bir başarıya imza attıklarını belirterek, “Aldığımız başarıya ulaşmış sonuçlarda taraftarlarımızın, Manisalı hemşehrilerimizin de destekleri fazlaca fazla. Bu şehre hakettiği şampiyonluğu yaşattığımız için fazlaca mutluyuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde Süper Lig’de de başarıya ulaşmış sonuçlara ulaşacağımız inancını taşıyoruz. Önümüzdeki sürem Süper Lig’de hemşehrilerimizin desteğiyle yeni bir başarı hikayesine imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Şampiyonlar kupayı Başkan Ergün’e getirdi

Türkiye Basketbol Ligi’nin şampiyonu Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ekibi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tam kadro ziyarette bulunarak, şampiyonluk kupasını takdim etti. Ekibi kutlama eden Başkan Ergün, “Bir sezonda hem Federasyon Kupası hem de Lig Kupası’nı Manisa’mıza getirdiniz. Bu, büyük bir gurur. Oldukca sağ olun” dedi. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mehmet Güzgülü, Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan, Yönetim Kurulu üyeleri, SPİLAŞ Genel Müdürü Engin Anlı, Genel Yazman Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, teknik kadro, yönetimsel personeller ve sporcular tam kadro katıldı. Ziyarette Başkan Ergün’e üstünde adı yazılı olan forma armağan edildi. Başkan Ergün, kupayı Manisa’ya getiren ve basketbolda Süper Lig heyecanını Manisalılara yaşatacak olan sporculara şahsı ve Manisalılar adına teşekkürlerini iletti.

Başkan Ergün: “İstikrar başarı getirdi”

Sporcuları yürekten kutlayan Başkan Ergün, “Bu uzun maratonda Manisa’nın adını, Manisa Büyükşehir Belediyesi adını tarihte ilk kez Süper Lig’e taşıdınız. Bu güzel anları bizlere yaşattığınız için Tanrı hepinizden razı olsun. Biz bir tek birer vesileyiz, sebebiz. Olanakları sizlere en güzel şekilde sunabilmenin gayreti içinde olduk. Görevlerimizden bir tanesi bu. Amaç insanları mutlu etmek, sevindirebilmek. Manisa’nın adını en güzel yerde en güzel noktalarda temsil edebilmek ve yaşatabilmek. Bu amaç bu amaç ile senelerce spora gönül vermiş bir şahıs olarak, geçmişimize baktığımız vakit daha fazlaca futbolla yattık, futbolla kalktık. 6 senedir basketbol branşını açtığımız günden bu güne kadar istikrarın başarıyı getirdiğine inananlardanız. Doğal olarak ki her başarının arkasından da iyi çalışmak geliyor. Bütünlüğü, birlik beraberliği, arkadaşlık duygularını inançlarınızı sahaya yansıtmanız gerekiyor. Bugün sizler bunu başarmış sporcu kardeşlerimizsiniz. Biz de üzerimize düşenin en güzelini en iyi şekilde sizlere yansıtmanın hep çabası ve gayreti içinde olduk. Doğal olarak ki teknik ekibinden masörüne, malzemecisine kadar, sahada yüreğiyle oynayan sizler, bu başarının mimarlarısınız. El üstündesiniz, bizleri de bu mutluluğu sizlerle paylaşmış olmak bizleri daha çok mutlu ediyor” açıklamasını yapmış oldu.

“Tanrı hepinizden razı olsun”

Basketbol takımının Manisa’da bir ilki gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Ergün, “Futboldan sonrasında basketbolda da Türkiye’nin süper liginin heyecanını inşallah Manisa’ya yaşatacaksınız. Geçen yıl Euro Lig’in şampiyonu Efes’in artık Manisa’da oynayacak olması, Fenerbahçe ’nin buraya gelecek olması, Galatasaray ’ın, Beşiktaş ’ın, Tofaş’ın, Darüşşafaka’nın, Pınar Karşıyaka’nın Manisa’da basketbol severlere maç oynamasını Manisalılara sunabilmiş olmanız, bizim için fazlaca büyük bir gurur, fazlaca büyük mutluluk. Bunu sizler yaşattınız. Tanrı hepinizden razı olsun. Her biriniz, asla düşünmediğimiz noktalarda ortaya çıkarak bu başarıları bizlere değişik zamanlarda, değişik şekillerde yansıttınız. Kulübün içinde vazife alan her insanın, son olarak oynayan kardeşimizin dahi attığı 3’lükle katkıda bulunmuş olduğu bir süreci yaşadık. Yeni salonumuzda değişik bir atmosferde değişik bir ambiyansta bin 500’e yakın seyircimiz vardı. Salonu dolduran ailelere, ufaklıklara, bizlere mutluluğu yaşattınız. Tanrı hepinizden razı olsun. Verdiğiniz emeklere, çabalara, gayretlere, tüm Manisalılar adına fazlaca teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de hayatınızın devamında bundan sonrasında vazife alacak olan almayacak olan arkadaşlara ben başarılar arzuluyorum. Bu bir çıta meselesi, bir düzey meselesi. Bu şartlar her neyse günün koşullarına gore hareket edeceğiz. Sonuçta başarıyı sizler bizlere gösterdiniz. Bunlar sizin için de fazlaca güzel bir anı, başarı öyküsü. Tanrı hepinizden razı olsun. Bir sezonda hem Federasyon kupasını hem Lig Kupası’nı Manisa’mıza getirdiniz. Bu, büyük bir gurur. Başka da söylenecek bir kelime bulamıyorum. Oldukca sağ olun” ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün konuşmasının sonunda yönetim kurulu üyelerini, teknik kadroyu ve sporcuları tek tek kutlama ederek uğurladı. Ziyaret, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz