FIBA Kadınlar Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası'na 3 ülke ev sahipliği yapacak

Internasyonal Basketbol Federasyonu (FIBA) Merkez Kurulu, gerçekleştirdiği toplantının arkasından, Belgrad (Sırbistan), Osaka (Japonya) ve Washington, Washington DC’nin (ABD) FIBA Hanımefendiler Dünya Kupası 2022 Eleme Turnuvası’na ev sahipliği yapacağını onayladı.

Sırbistan iki eleme turnuvasını gerçekleştirecek olup, Japonya ve ABD’nin bir turnuvaya ev sahipliği meydana getirecek. Eleme turnuvaları 10-13 Şubat 2022 tarihlerinde oynanacak.

Turnuvada yer alacak 16 ulusal ekip, bu yıl gösterdikleri performansla Kıtasal Kupa etkinliklerine katılma hakkını elde etti. Buna bakılırsa Afrika’dan Mali ve Nijerya, ABD’dan Brezilya, Kanada, Porto Riko ve ABD Birleşik Devletleri, Asya/Okyanusya’dan Avustralya, Çin, Japonya, Cenup Kore ve Avrupa’dan Belarus, Belçika, Bosna-Hersek, Fransa, Rusya ve Sırbistan takımları turnuvalarda yer alacak.

Dört takımın yer alacağı her turnuvadan üç ülke olmak suretiyle toplamda 12 ülke, 21 Eylül-1 Ekim 2022 tarihlerinde Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenecek şampiyonaya katılma hakkı kazanacak.

Turnuvaya ev sahibi Avusturalya ile Tokyo Olimpiyat Oyunları şampiyonu ABD’nin otomatikman katılma hakkı bulunuyor.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz