Basketbolda Avrupa Konferansı’nın kurulması konusunda FIBA’dan açıklama

Internasyonal Basketbol Federasyonu (FIBA) ile Amerikan Ulusal Basketbol Birliği ( NBA ) içinde Avrupa Konferansı’nın geliştirilmesi hakkında Avrupa basınında çıkan bazı haberler üstüne FIBA’dan izahat geldi.

FIBA’dan meydana getirilen izahat şu şekilde:

“FIBA, EuroLeague Basketbol Başkanı ve CEO’su ile EuroLeague Ticari Varlıklar (ECA) hissedarlarına meydana getirilen davetin peşinden, Avrupa basketbolunun birleştirilmesini tartışmak için Eylül ayı ortasında bir toplantı yapıldığını doğrulamaktadır. Basketbolun büyümesinde kilit rol oynayan ve uzun süredir FIBA ortağımız olan NBA de toplantıya çağrı edildi ve katıldı. Toplantının peşinden, tüm taraflar gelecek aylarda tertipli toplantılar yapma mevzusunda anlaşmaya vardı.”

Tavsiye edilen plan, İspanyol Marca Gazetesi’nde yer edinen bir haberde belirtildiği şeklinde, Afrika’da FIBA ve NBA içinde bir ortak girişim olan BAL (Basketbol Afrika Ligi) modeline dayalı bir lig oluşturulmasını içermemekte olup, FIBA, Avrupa basketbolu için bir çözüm bulma mevzusunda ana oyuncuları bir araya getirerek somut bir adım atmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz