FIBA .basketball Alan Adını Halka Açtı

FIBA ve Roar.Basketball LLC, GoDaddy Registry ile güçlerini birleştirdi ve .basketball alanını daha da büyütmek için yeni bir ortaklığa başladı. GoDaddy Registry, alan adları alanında dünyanın en tanınmış markalarından biri olmakla beraber bu ortaklık, dünya çapındaki tüm basketbol paydaşlarının dijital kimliğini geliştirecek spor yönetimi, spor pazarlaması ve dijital inovasyon alanlarında dünya lideri uzmanlığı bir araya getiriyor.

Artık dünya çapındaki basketbol topluluğu, bir .basketball alan adına haiz olarak çevrimiçi ortak bir başlık altında birleşmek için benzeri olmayan bir fırsata haiz. Bölgesel bir dernek, lig, kulüp, oyuncu, koç, menajer yada yargıcı olsun, bir .basketball alan adı basketbol dünyasında kuvvetli ve emsalsiz bir marka meydana getirmeye destek olacaktır.

Roar.Basketball LLC ile beraber çalışan FIBA, dört yıl ilkin yeni .basketball Üst Düzey Tesir Alanı’nı (TLD) benimseyerek FIBA.com’dan FIBA.basketball’a geçti. Bu, bilhassa marka ve dijital pazarlama açısından yenilikçi ve fazlaca başarı göstermiş bir hamleydi.

Son üç yılda FIBA, ulusal federasyonlara öncelik vererek basketbol ailesine .basketball alanına hususi erişim sağlamak için çalıştı. Birçok basketbol organizasyonu isimlerini güvence altına aldı ve şimdi iyileştirilmiş arama neticeleri ile trafik, küresel hizalama ve daha net alan adlarının avantajlarından yararlanıyor.

Kalabalık web karmaşasını ortadan kaldıran ve alan adlarıyla netlik elde eden federasyonlar içinde Arjantin (cabb.com.ar’dan argentina.basketball’a), Avustralya (boomers.com.au’dan australia.basketball’a), Çekya (cbf.cz’den cz.basketball’a) ve Mısır (ebbfed.com’dan egypt.basketball’a) yalnız birkaçı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz