Aleksandar Djordjevic: Savunma anlamında çok iyi oyun sergiledik

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin 4’üncü haftasında karşılaşmış olduğu Anadolu Efes’i 90-68 yenik etti. Karşılaşmanın arkasından Fenerbahçe Beko Başantrenörü Aleksandar Djordjevic, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Anadolu Efes karşısında mükemmel bir yengi elde ettiklerini dile getiren Aleksandar Djordjevic, “Bilhassa buna müdafa olarak maça yaklaşımımız ile beraber fark yarattığımızı düşünüyorum. Anadolu Efes’e karşı büyük saygı duyuyoruz, onlar hem Euroleague hem de Türkiye liginde son şampiyonlardı. Bu saygıyı gösterdik ve bunu savunmadaki konsantrasyonumuza yansıttık. Ekip olarak bir karakter meydana getirmeye çalışıyoruz. Bugünkü maçtaki oyunumuzla da bunu ortaya koymaya başladığımızı düşünüyorum. Bu maçı bir an evvel unutmalıyız. Önümüzde devamlı en mühim maç bir sonraki maç. Onun için bu maçı unutup ilerleyen karşılaşmalara bakacağız” dedi.

“SAVUNMA ANLAMINDA ÇOK İYİ OYUN SERGİLEDİK”

Müdafa anlamında fazlaca iyi bir oyun sergilediklerini ifade eden Djordjevic, “Bu bir tek bu maçta değil, geçtiğimiz maçlarda da böyleydi aslen. Yavaş yavaş oyunumuzun bu bölümünü geliştireceğiz” diye konuştu.

“ÇOK ZOR BİR MAÇ OLACAK AMA BUNUNLA YÜZLEŞMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Djordjevic, Euroleague’de karşılaşacakları Real Madrid mücadelesi ile ilgili olarak ise şunları dile getirdi: “Bizim için fazlaca iyi bir meydan okuma olacak Real Madrid karşılaşması. Şundan dolayı fazlaca iyi bir takıma karşı oynayacağız. Oldukça iyi bir durumda olan ve fazlaca geniş bir ekibe haiz olan bir ekiple oynayacağız. Deplasmanda oynamak için en zor rakiplerden birisi, bir ihtimal en başlangıcında geliyor. Şampiyon mantalitesine sahipler. Kısaları fazlaca yaratıcı. Oldukça ölümcül şutörleri var. Oldukça zor bir maç olacak fakat bununla yüzleşmeyi dört gözle bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz