Down Sendromlular Avrupa Oyunları'nda Türkiye, Portekiz'i 32-10'la geçti

Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Portekiz ile karşılaşan Türkiye, ilk iki periyot iyi oynayarak soyunma odasına 25-4 önde girdi. İkinci yarıda da iyi oyununu sürdüren ulusal ekip maçı 32-10 kazanmıştır.

Kaptan Hasan Gökhan Kotan, maç sonunda “Avrupa Şampiyonası’na fazlaca iyi başladık, fazlaca çalıştık. Gayemiz şampiyon olup, kupayı Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a götürmek.” ifadelerini kullandı.

Futsal branşında ise Türkiye, ev sahibi İtalya ile 6-6 berabere kaldı.

Birol Aydın: “Burada hususi sporcularımızı izlerken gurur duyuyorum”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, şunları kaydetti:

“2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları’nda kazandığımız madalyalar, galip geldiğimiz müsabakalarda gösteriyor ki salgına karşın hazırlığımızı iyi yapmışız. Böylesine büyük bir spor organizasyonuna Türkiye olarak 6 branşta 65 kişilik bir kafileyle katılıyoruz. Burada hususi sporcularımızı izlerken gurur duyuyorum. Karşımızda tüm engelleri aşmış, Avrupa ve dünya şampiyonu hususi sporcularımız var. Milletimizden isteğimiz ulusal takımlarımızı yakından takip etsinler. İnşallah bugün süregelen öteki branşlarımızla üstün dereceli sayıda madalyayla ülkemize döneceğiz.”

Aydın, ek olarak başarılarda emeği olan her insana teşekkür etti.

Organizasyon, atletizm, judo, masa tenisi ve yüzme müsabakalarıyla devam ediyor.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz