Demet Özdemir’den farkındalık atışı

Pembe Top, meme kanserinde erken tanı farkındalığı için 8’inci kez havalanacak.

Meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top, 8’inci senesinde başarıya ulaşmış oyuncu Demet Özdemir’in elinden havalanacak. Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle hayata geçirilen Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi olan başarıya ulaşmış oyuncu Demet Özdemir, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekecek. 

Her 8 hanımdan birini etkileyen meme kanserinde erken tanı yaşam kurtarıyor. Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle her yıl Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda meydana gelen Pembe Top Sahada projesi meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekiyor. Meme kanserinde erken tanının sembolü haline gelen Pembe Top bu yıl Demet Özdemir’in elinden havalanacak.

Pembe Top, 21 Ekim 2021 Perşembe akşamı Anadolu Efes Spor Kulübü ile UNICS Kazan içinde oynanacak Turkish Airlines EuroLeague maçında yeniden sahada olacak. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak karşı karşıya gelme saat 20.00’da başlamış olacak. 

Demet Özdemir: “Tertipli kontrollerden kaçmamalıyız”

Projeye gönüllü olarak destek veren başarıya ulaşmış oyuncu Demet Özdemir, “Pembe Top” ile objektif karşısına geçti. Projenin bir öteki destekçisi, usta fotoğrafçı Tamer Yılmaz’a poz veren Özdemir, “Böylesine mühim bir mevzuda farkındalık yaratılmasına destek olabildiğim için oldukca mutluyum, ümit ederim daha çok kadının sağlıkları için bir adım atmasına katkı sağlayabilirim” dedi. Meme kanserinde erken tanının yaşam kurtardığını hatırlatan Özdemir, “Bayanlar belirli bir yaştan sonrasında meme muayenesi yaptırmalı. Benim başıma gelmez diye düşünerek kontrollerden kaçmamalıyız. Kendimize ve sevdiklerimize bunu hatırlatmamız oldukca mühim sadece bu şekilde meme kanserinden daha çok kadının korunmasını sağlayabiliriz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz