Kiğılı’nın, Bolonya kentinde yeni açmış olduğu mağazasında meydana getirilen imza törenine, Kiğılı Üst Yöneticisi (CEO) Hilal Suerdem, İtalyan kulübünün başkanı Christian Pavani, ilgililer ve davetliler katıldı.

Suerdem ve Pavani’nin imzaladığı anlaşmayla, Kiğılı 3+2 yıl olmak suretiyle İtalyan basketbol takımının sponsoru oldu.

Anlaşmaya bakılırsa, İtalyan kulübünün adı “Fortitudo Kiğılı Bologna” olurken takımın forma ve sahasında Kiğılı logoları yer alacak.

İmza töreninde, Fortitudo Kiğılı Bologna takımının yeni sezonda giyeceği formalar da tanıtıldı.

Kiğılı Üst Yöneticisi (CEO) Suerdem, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, İtalya’ya senelerce Türkiye’den futbolcuların, teknik direktörlerin geldiğini belirterek “Fakat bir takıma hiçbir marka adını koymadı. Fortitudo Bologna ekibi, Kiğılı oldu. Bu oldukça mühim bir olguydu bizim için. Hem Türkiye’miz açısından hem kendi markamız açısından güzel bir iş yaptığımızı, Türkiye’mizin bayrağını buraya diktiğimizi düşünüyorum.” dedi.

Suerdem, Kiğılı’nın bu anlaşmayla tarih yazdığını ifade ederek “Modanın kalbi burası ve Kiğılı burada tarih yazdı. Modanın kalbinde, ilk kere bir Serie A’daki takımın başına Kiğılı adı geldi. Bu oldukça mühim bir şeydi. Biz bunu başardık ve Türk bayrağını getirdik, buraya diktik.” diye konuştu.

Fortitudo Kiğılı Bologna Basketbol Kulübü Başkanı Christian Pavani de bugün Kiğilı bu anlaşmayı imzalamış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek “Kiğılı oldukça mühim bir marka. Fortitudo Kiğılı olarak büyük bir sorumluluğumuz var. Bizim görevimiz bu markanın İtalya’da da tanınmasını sağlamak. Dünyada oldukça iyi tanınan bir marka. Son aşama mutluyuz. Sahaya bunu göstermek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte taraftan, söz mevzusu antak kalma İtalyan basınında da geniş yer buldu.

ROMA (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz