Hidayet Türkoğlu, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, geçen sürem ligleri başarıya ulaşmış bir halde tamamladıklarını dile getirerek, “Bu yıl de yeni bir heyecanımız var. Buradan tüm kulüplerimize, yöneticilerimize, sporcularımıza başarılar dilemek isterim. İnşallah kazasız, belasız, pandeminin her geçen gün azaldığı bir sürem olur. Başarılarla dolu bir sürem yaşarız.” diye konuştu.

Türk takımlarının geçen sürem ülkeyi Avrupa kupalarında başarıyla temsil ettiğini aktaran Türkoğlu, “Bu sürem da 10 takımımız bizi Avrupa’da gururla temsil edecek. Onlara şimdiden başarılar diliyoruz. Her yıl bizim için yeni bir coşku. Kendimizi hazır hissediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Basketbol Süper Ligi’nin kalitesinin her geçen gün arttığını özetleyen Hidayet Türkoğlu, “Uyguladığımız mali kriterler çerçevesinde kulüplerimizin yapmış olduğu sıhhatli yatırımlar sonucunda takımların her geçen gün daha güçlendiği görebiliyoruz. Bilhassa sponsorluk anlamında kulüplerimizi en iyi şekilde destekleyecek projeler ürettik, üretmeye devam edeceğiz. Bunun geri dönüşlerini almaya başladık. Kulüplerimiz her geçen gün daha güçlü takımlar kurmaya başlıyor. İnşallah her insanın başarılarla dolu geçireceği bir sürem yaşarız.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Seyircilerin yine salonlarda olması bizi oldukca mutlu ediyor”

Hidayet Türkoğlu, yeni sezonda basketbol maçlarının yüzde 50 izleyici kapasitesiyle oynanacağını dile getirerek, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Salonların seyircisiz olması bizi oldukca üzüyordu. Salonların eğer olmazsa olmazı seyircidir. Hem takımları motive eden hem de atmosferi üst seviyeye çeken daima yandaş olmuştur. Bu yıl salonlara yüzde 50 kapasiteyle izleyici alınması sonucu verdik. İnşallah bu pandemi her geçen gün ülke genelinde azalmaya adım atar ve ikimiz de izleyici oranını arttırırız. Sadece bu mevzuda Sıhhat Bakanlığı ile birlikte hareket edeceğiz. Hem kulüplerimizin gelirlerinin artması hem de istenilen atmosferin oluşması anlamında seyircilerin yine salonlarda olması bizi oldukca mutlu ediyor.”

Basketbolun daha oldukca izlenmesi ve daha geniş kitlelere yetişmesi için çalıştıklarını belirten Türkoğlu, “TRT ve Tivibu ile olan anlaşmamızı uzattık. Her hafta Tivibu tüm maçları TRT de 2 maçı yayımlayacak. Liglerimizin bilinirliği ve görünürlüğü açısından ne kadar oldukca televizyondan yayınlanmasını sağlarsak, basketbolun daha üst noktalara geleceğini düşünüyoruz. Bu anlamda Tivibu ve TRT’ye destekleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah birlikte güzel projeler halletmeye devam ederiz.” ifadelerini kullandı.

“Tek hedefimiz basketbolun daha iyi bölgelere gelmesi”

Türkiye Basketbol Federasyonunun olağan seçimli genel kurulunda tekrardan başkanlığa aday bulunduğunu hatırlatan Türkoğlu, basketbola hizmeti sürdürmek istediklerini dile getirdi.

Hidayet Türkoğlu, kendisi haricinde Harun Erdenay ve Erman Kunter’in de adaylıklarını açıkladığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Son 5 senedir yaptıklarımızla basketbolu oldukca iyi bir noktaya getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu süreçte bizlere destek olan tüm dostlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Sponsorlarımızla birlikle basketbolu oldukca üst seviyelere çektiğimizi düşünüyoruz. Basketbola hizmet etmeye devam edeceğiz. İki arkadaşımıza da başarılar arzuluyorum. Temenniden oldukca somut, basketbolu daha iyi bölgelere getirecek projelerle basketbol camiasını bilgilendirirler. Tek hedefimiz basketbolun daha iyi bölgelere gelmesi. Göreve geldiğimizde temennilerden oldukca yaptığımız işlerle basketbolu bir seviyeye getirdik. Camiamız en doğru sonucu verecektir.”

Türkoğlu, ilerleyen günlerde yapacakları toplantılarla yeni projelerini kamuoyuyla paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz