Bu sürem FIBA’nın daveti ile Bayanlar Avrupa Kupası Ön Eleme müsabakaları oynamaya hak kazanan Bellona Kayseri Basketbol hazırlıklarını tamamladı. Bellona Kayseri Basketbol, Romanya’nın Sfantu Gheorghe şehrinde Sepsi Arena’da yarın Macaristan temsilcisi KSC Szekszard ile karşılaşacak. İkinci gün dinlenecek olan Kayseri ekibi Perşembe günü ev sahibi Romanya temsilcisi ACS Sepsi ile karşılaşacak. Kayseri Basketbollu sporcular Avrupa Ligi ön eleme müsabakası öncesi DHA’ya hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Kayseri ekibinin Amerikalı basketbolcusu Brooque Williams, “Kayseri fazlaca güzel, insanları fazlaca misafirperver. Avrupa Ligi’nde başarı göstermiş olmak istiyoruz. Hem Avrupa Ligi hem de Türkiye Ligi’ndeki hedeflerimize tek tek ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Kayseri ekibinin yerli sporcularından Gizem Tüzün ise, “Hazırlık maçlarımız fazlaca iyi geçti. Turnuva öncesi fazlaca yararlı oldu. Takımımızda noksan yok. Avrupa Ligi öncesi bu fazlaca güzel oldu. Avrupa Ligi için hazırız ve heyecanlıyız. Bu yıl çıkacağımız maçlarda Kayseri halkının desteğini bekliyoruz” dedi.

Kayseri takımının Litvanyalı basketbolcusu Egle Svetoraite de, “Oldukca uyumlu bir ekibimiz var. İnşallah Avrupa Ligi’nde başarı göstermiş oluruz” derken, Farhiya Abdi ise, “Kayseri’yi daha evvel biliyorum. Bu sebeple daha ilkin Türkiye’de 4 takımda oynadım. Oldukca iyi bir ekip olduk. Her pozisyonda yeterince oyuncu var. Avrupa Kupası’nda da başarı göstermiş olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

İlyas KAPLAN/KAYSERİ,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz