Yeni sürem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Güneydoğu ekibinin başantrenörü Tutku Açık, ekip televizyonuna açıklamada bulunmuş oldu.

Açık, takıma yeni oyuncuların dahil bulunduğunu belirterek, “Genel olarak savaşım gücü yüksek, tempolu oyuna uygun sahanın iki kenarında, defansta, hücumda fazlaca üst düzey şekilde savaşım edebilme hedefiyle yola çıktık. Belli bir düzeyde hatta istediklerimizi yapabilecek seviyede olduğumuzu biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Verimli bir kamp süreci geçirdiklerini ifade eden Açık, şu şekilde devam etti:

“Şu ana kadar iki hafta geçirdik. Bu sürede fazlaca özveriyle çalıştılar. Genel olarak kampın gidişatından fazlaca memnunum. Küçücük sakatlıklarımız oldu fakat ortalama 12 günlük kamp dönemimizin son günlerindeyiz. Teknik ve taktik olarak dikkatleri üs seviyedeydi. Doğal sürem başlangıcı. Birlikte oynamamamın verdiği dezavantaj var. Bu kamp süreci açıkçası bu biçim sıkıntıları yok etme açısından fazlaca mühim. Dolayısıyla fazlaca verimli bir dönem geçirdik.”

Açık, taraftarın önünde basketbol oynamayı fazlaca özlediğini dile getirerek, “Oyuncu, yandaş varken daha fazlaca motive oluyor. Ümit ederim bu yıl taraftarımızla beraber hedeflerimizi yakalarız.” yorumunda bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz