Antalya Gençlik ve Spor Kulübü, Nirvana'da oynayacak

Akdeniz turizminde başarıyla yer edinen Kilit Hospitality Group bünyesindeki Nirvana Cosmopolitan Hotel, 2021 yılından itibaren yepyeni çehresi, 579 yeni odası, fazlaca amaçlı spor salonları, çim futbol sahaları, tenis kortları, fitness salonları, yenilenmiş SPA merkezi, koşu parkurları ile spor turizminin hizmetinde olacak.

Antalya GSK Başkanı Kadir Dağ, Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan ve Nirvana Hotels Sportif Direktörü Burçin Badem tarafınca imzalanan ortaklık anlaşmasıyla ile hem adam hem de hanım basketbol takımları antrenmanlarını Cosmos Sports Center’da meydana getirecek. Ek olarak halen devam eden Cosmos Sports Center Spor Okulu Basketbol öğrencileri ile Antalya GSK altyapısı da oluşturacak ve Antalya Mahalli Liglerine katılacak.

Antalya GSK Başkanı Kadir Dağ, “Takımlarımızı Antalya’ya taşıdığımızda tesis mevzusunda birazcık kaygılıydım. Nirvana Cosmopolitan bünyesinde büyük bir tesis yapıldığını öğrenmiştim. Fakat emin olun bu şekilde bir tesis olacağını hayal edememiştim. Burçin Ağabey’i yerinde ziyaret edip tesisleri kaptanımız Yunus Çankaya ile tesisleri gezdik. Görkemli bir otelin içinde inanılmaz kaliteli bir tesis. Birbirinden ayrı 5 maç sahası, ağırlık merkezi, fonksiyonel kondisyon kısmı, oyuncu ve alıştırmacı soyunma odaları, ilk yardım, fizik tedavi, doping numune odası dahil her detay en küçük ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Eski bir basketbolcu olarak bu şekilde bir tesisin içinde olmak beni fazlaca heyecanlandırdı. Oyuncularımız hem mükemmel bir tesiste çalışacak hem de muhteşem toplumsal tesislerde gerçek bir spor kulübü aidiyetini yaşayacak. Bundan dolayı her türlü fedakârlığı hayata geçirmeye çalıştık. Sayın Tuncay Kilit, Korhan Alşan ve Burçin Badem de bizlere fazlaca yakın ve sıcak davrandılar. Fazlaca potansiyelli bir işbirliğine imza attığımıza inanıyorum. Ümit ederim bu sürem oyuncularımız mutlu ve başarı göstermiş bir sürem geçirirler. Türk sporuna bu şekilde bir tesis kazandıran Kilit Ailesine şükranlarımı sunarım.” Dedi.

Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, “Kilit Grup olarak spora ve sporcuya yatırım yapmak gelecek planlarımız içinde mühim bir yere haiz. Antalya’daki büyük gezim potansiyelinde sporun gelecek günlerde kesinlikle ağırlığı daha da artacak. Antalya, futbol ve golf spor branşlarında fazlaca başarı göstermiş işlere imza attı. Öteki spor dallarında da Dünya genelinde organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek özellikte bir spor merkezini “COSMOS SPORTS CENTER” ı Nirvana Cosmopolitan Hotel Lara Antalya’da hayata geçirdik. Nirvana Hotels markasının ve felsefesinin en mühim unsurlarından olan sıhhatli yaşam ve spor kültürünün, COSMOS SPORTS CENTER markası ile gelecek vadeden genç sporculara, şehre ve ülke Turizmine büyük değerler kazandıracağına eminiz” dedi.

Nirvana Hotels Sportif Direktörü Burçin Badem ise “İddia ediyorum ki şu anda Avrupa Kıtası’nda bu kalitede hizmet verecek bir otel operasyonuyla bu kapasiteye haiz bir spor tesisi yok. Aynı anda basketbol, voleybol, tenis maçı oynanabilecek, antrenmanı yapılacak. 5 ayrı sahadan oluşan birbirinin içinde fakat birbirinden ayrı bir spor salonu yapmayı başardık. Kadir Dağ aklındaki kulüp planlarını anlattığında bizimkilerle örtüştüğünü gördük. Yönetime sunduğumuzda ise pozitif dönüş aldık. 2021 – 2022 sezonuyla birlikte fazlaca büyük organizasyonlara imza atacağız. Altyapıda da yakında yapacağımız mühim atılımlar olacak. Sporumuza katkımız sürecek.” Dedi.

COSMOS SPORTS CENTER

21 m eninde 200 m uzunluğunda, FIBA normlarına uygun parke zeminli (4 tane) ve CEV normlarına uygun poliüretan zeminli (1), ses geçirmez paravan duvarlar yardımıyla tüm sahalarda aynı anda maç yapabilecek ses yalıtımlı, toplam 5 sahalı spor salonu…

• Yükseklik ayarlı 15 antrenman, 10 maç olmak suretiyle toplam 25 tane basketbol potası,

• Yaz-Kış İklimlendirme ve Havalandırma Altyapısı

• Sıhhat Odası,

• Doping Denetim Odası,

• Soyunma Odaları (16),

• Toplantı Odası,

• Spor Salonuna hususi Fitness Merkezi,

• Canlı TV yayınlarına uygun “Class1” LED ışıklandırma,

• Her sahaya hususi skorboard,

• Toplumsal medya canlı gösterim imkânı elde eden yüksek hızda web.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz