Mersin Yenişehir Belediyespor, hedefi 3 kulvarda kupa!

Kulüp başkanı Ali Adalıoğlu ve yöneticiler, Fly Academy Spor Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Adalıoğlu, 2017 senesinde yapılanması başlamış olan kulübün kısa sürede mühim başarılara imza attığını söylemiş oldu. Gelecek sezonun hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Adalıoğlu, “Yeni sürem hedeflerimiz oldukça büyük. Bu yüzden elimizi acele tuttuk. Oldukca iyi ve kaliteli oyuncuları bünyemize kattık.” diye konuştu.

Kulüp üst yöneticisi Nadir Meşhur de 2017’de başlamış olan serüvenlerinde, büyük başarılar elde edeceklerine inandıkları yıla girdiklerini dile getirdi.

Teknolojik ve mimari açıdan üst seviyede bir tesise haiz olduklarını vurgulayan Meşhur, “Dünyada ilk 3 içinde, Avrupa’da ise birinci sırada olan bir tesise sahibiz.” ifadesini kullandı.

Meşhur, yeni sürem hedefleriyle ilgili informasyon vererek, şunları kaydetti:

“Şu an Avrupa ve ABD’deki basketbol toplumu, takımımızın FIBA Hanımefendiler Avrupa Kupası’nı kazanacağında, ligde ve Türkiye Kupası’nda da final oynayabilecek seviyede kadro oluşturduğunda aynı fikir. Şu an FIBA Hanımefendiler Avrupa Kupası’na dahil olan takımların hiçbirinde geçirme çalışmalarını üst seviyede göremezsiniz. Bizim stratejik olarak transferlerimizi erken açıklamamız, onları bu yıla değil gelecek yıla yatırım hayata geçirmeye itti. Yedi yabancı oyuncu aldık. Bunların tamamı ABD’li ve hepsinin Avrupa pasaportu var. Bu yıl için 16 kişilik kadromuzu tamamıyla oluşturmuş bulunmaktayız. Ocak ayındaki geçirme döneminde ikinci bir hamle yapmak için de plan ve program yaptık. Bununla ilgili elimiz sağlam.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz