Red Bull Half Court’ta ilk eleme Bursa’da

Türkiye’nin en büyük sokak basketbol turnuvalarından Red Bull Half Court 3×3 Basketbol Turnuvası’nda Türkiye elemeleri heyecanı başlıyor. Üçer kişilik takımların, Türkiye Şampiyonu olmak için savaşım edeceği Red Bull Half Court için 4 elemeden ilki Bursa’da oynanacak. 

12 Haziran Cumartesi günü Hüdavendigar Şehir Parkı Basketbol Sahası’nda gerçekleşecek elemenin peşinden sokak basketbolu tutkusu sırasıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’de devam edecek. 4 eleme sonunda Türkiye şampiyonu olacak ekip ise İzmir’de oynanacak final karşılaşmaları ile belli olacak. Rakiplerini geçip Türkiye şampiyonu olmayı başaran ekip, Eylül ayında Rusya’da yapılacak dünya finallerinde ülkemizi temsil etme fırsatı bulacak. Turnuva ile ilgili kayıt ve detaylı bilgiye RedBull.com/halfcourt adresinden ulaşılabiliyor.

Türkiye elemeleri için başvurular da başlıyor

Dünyanın en iyi sokak basketbolcularının savaşım edeceği Red Bull Half Court’un öteki 3×3 turnuvalarından büyük bir farkı var. O da turnuvaya katılan takımların bir tek maçı kazanmaları değil, bununla birlikte turnuva sonunda toplamda en fazla sayıyı atan ekip olmaya emek harcaması. Böylece bir ekip en fazla sayıda maçı kazanmadan da üst tura çıkabiliyor.

Final sahasını sen dizayn et

Red Bull Half Court’un bu seneki en büyük sürprizi için yarışma da devam ediyor. ‘Saha benim’ diyen basketbol severler, finalin oynanacağı zemin için en iyi tasarımı halletmeye çalışıyor. 27 Haziran geçmişine kadar RedBull.com/sahasenin adresi üstünden yapılacak ve aralarından en iyisi seçilecek tasarım, hem Türkiye Finali’nin oynanacağı sahayı süsleyecek hem de tasarımcısına sürpriz hediyeler kazandıracak. Böylece 3×3 Basketbol’un ruhunu en iyi yansıtan tasarım, kazananın imzasıyla beraber, tüm sokak basketbolcularının keyifle kullanacakları bir alanda yaşayacak.

Kazanmak için 21 sayıya ulaşan ilk ekip olmak gerekiyor

Red Bull Half Court 3×3 Basketbol Turnuvası, bu yıl düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda ilk kez yer alacak 3×3 basketbolunun en büyük turnuvalarından biri olarak biliniyor. Organizasyonda takımlar, 3 ana ve 1 yedek oyuncudan oluşuyor. Maçlar, 10 dakika ya da 21 sayı üstünden oynanıyor. 21 sayıya ilk ulaşan ya da 10 dakika sonunda skor avantajına haiz olan ekip, maçı kazanıyor. Maç bitiminde iki takımın skorları eşitse, savaşım uzatmaya gidiyor. Uzatmada 2 sayı kabul eden ekip, bununla birlikte maçı da kazanıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz