“FIBA Avrupa Challengers” organizasyonlarının yer ve tarihleri açıklandı

Internasyonal Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafınca yazları düzenlenecek “Avrupa Challengers” organizasyonlarının tarihleri ve ev sahipliği meydana getirecek şehirler deklare etti.

Türkiye Basketbol Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, 13-18 Temmuz’da Türkiye, Fransa, Rusya, Belarus, Polonya ve Portekiz’in katılacağı FIBA 20 Yaş Altı Hanımefendiler Avrupa Challengers, Konya’da düzenlenecek.

3-8 Ağustos’ta Türkiye, Rusya, Slovenya, Letonya, Polonya ve Çekya’nın savaşım edeceği FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challengers da gene Konya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

20-25 Temmuz’da Gürcistan’ın Tiflis kentinde organize edilecek ve Türkiye’nin de katılacağı FIBA 20 Yaş Altı Avrupa Challengers’ta Fransa, Almanya, Polonya, Gürcistan ve Bulgaristan savaşım edecek.

FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Challengers, Çekya’nın Klatovy kentinde Türkiye’nin yanı sıra Litvanya, Çekya, Macaristan, Sırbistan ve İrlanda’nın katılımıyla düzenlenecek. Organizasyon 27 Temmuz-1 Ağustos’ta yapılacak.

16-21 Ağustos’ta Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenecek FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challengers’ta ise Türkiye’nin rakipleri Sırbistan, İsrail, Slovenya, Çekya ve Belçika olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz