Oded Kattash: EuroLeague ve FIBA'nın uzlaşmacı tavır sergilemesi gerekiyor

Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden Panathinaikos ile İsrail Ulusal Ekibi’nın başantrenörlüğü görevlerini yürüten Oded Kattash, EuroLeague ve FIBA eleme maçları takvimlerinin çakışmasıyla ilgili açıklamalar yapmış oldu. İki tarafın uzlaşmacı tavırla bunu çözmeleri icap ettiğini dile getirdi. 

Aris maçı sonrası açıklamalarda bulunan Kattash, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail’i dört senedir çalıştırıyorum. EuroLeague’in maç programını anlayabiliyorum. Fakat ulusal ekip koçu olmak hepimiz için oldukça hususi. Nitekim ulusal ekip hepimiz için oldukça mühim. Çoğumuz en iyisini istiyoruz. FIBA ve EuroLeague arasındaki problemi tamamen anlamış değilim. İki tarafın da maç takvimi üstünde uzlaşmacı davranması gerekiyor”

“Maç programını belirli seviyede yönetebileceğimizi biliyoruz. Burada yaşanmış olan probleminin politikayla ilgili olmamasını umuyorum. EuroLeague’deki oyuncuların ulusal ekip maçlarına katılabileceği bir çözüm ne olursa olsun bulunmalı. Bu çözümün basketbol için oldukça iyi olacağını düşünüyorum. EuroLeague’de iki hafta cuma günü maç oynamazsak ölmeyiz. Takvimi ayarlayabiliriz, COVID-19 pandemisi bizlere bunu gösterdi”

Daha ilkin temsilcilerimizden Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman da benzer açıklamalarda bulunmuştu ve oyuncuların rahatça ulusal ekip forması giyeceği ortamın yaratılması icap ettiğini dile getirmişti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz