Ergin Ataman: Gergin – Winner

Son 2 sezondur Euroleague’de ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ve Türkiye’de adeta rakipsiz konuma gelen Anadolu Efes’te coach Ergin Ataman, DHA’ya çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. “Kendinizi nasıl tanımlarsınız” sorusuna ‘Gerilmiş’ ve ‘Winner’ yanıtlarını veren Ataman, koronavirüs sebebiyle evde geçirdiği süreç hakkında ise “Evdeyken bile bir sonraki rakibimi izliyorum. Oğlum Sarp ile devamlı oyun oynuyoruz, her akşam film izliyoruz. Genel anlamda futbol ve basketbol oynuyoruz, hava kötüyse de evde satranç oynuyoruz ” dedi.

‘Türkiye ve Euroleague…’

Türkiye Ligi ve Euroleague’deki durumu değerlendiren tecrübeli çalıştırıcı, “Türkiye’nin prestiji açısından, maddi tinsel yatırım icra eden kulüpler, antrenörler, oyuncular açısından ligin sportif bir sonuçla bitirilmesi icap ettiğini düşünüyorum. Euroleague’de takımlar, yönetim, Koçlar Birliği ve oyuncuların büyük çoğunluğu sezonun oynanarak tamamlanmasını istiyor. Ligin devam etme şansını oldukça görmüyorum. UEFA’nın kararlarını takip edeceklerini düşünüyorum” yorumunu yapmış oldu.

‘Daha oldukça şampiyonluk kazanacağım’

Ataman, 2013/14 sezonunda Galatasaray’da vazife yapmış olduğu dönemde Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Ligi’ndeki final serisi ile ilgili olarak, “3-3’lük eşitlik vardı. O sürem son maçı oynanmadan kaybedilen bir şampiyonluk olarak tarihe geçti. O maç oynansaydı ne olurdu demeye gerek yok. Önümüze bakacağız. Daha kazanacağımız oldukça şampiyonluk var” diye konuştu.

‘Zaferlerim basketbolumuza yararlı oldu’

Galatasaray ve Beşiktaş’ta vazife yapmış olduğu dönemde favori olmayan takımlarla bunu başardığını özetleyen Ataman, “Kimse Beşiktaş’ın 53 yıl sonrasında, Galatasaray’ın da 27 yıl sonrasında tekrardan şampiyon olabileceğini düşünmüyordu. Bu şekilde bir ortamda favori durumda olan takımlar büyük yatırımlar yapmış oldu. Efes ve Fenerbahçe, Ivkovic ile Obradovic’i getirdi” dedi.

Ata Selçuk/DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz