Basketbol Federasyonu'ndan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bizlere yeteriz Türkiyem” sözleriyle başlatmış olduğu Ulusal Dayanışma Kampanyası’na 1.000.000 TL destekte bulunmuş oldu.

Federasyondan meydana getirilen izahat şu şekilde;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bizlere yeteriz Türkiyem” sözleriyle başlatmış olduğu Ulusal Dayanışma Kampanyası’nı Türkiye Basketbol Federasyonu olarak tüm gücümüzle destekliyoruz.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulumuz 8 Nisan 2020 Çarşamba günü yapmış olduğu görüşmede; gerekseme sahibi yurttaşlarımıza destek olmak amacıyla meydana gelen kampanyaya, tamamı federasyonun öz gelirlerinden karşılanmak suretiyle 1.000.000 TL destekte bulunma sonucu almıştır.

Ülkemizin geçmekte olduğu bu sıkıntılı süreçte; “Biz bizlere yeteriz” diyor ve yaşadığımız küresel koronavirüs tehdidine karşı tüm dünyaya örnek olacak bir toplumsal dayanışmaya imza atacağımıza inanıyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, sporun birleştirici gücü ile ülkemizin kuvvetli yarınları için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle; dünyayı tesiri altına alan salgın karşısında ülkemize büyük hizmetlerde bulunan sıhhat çalışanlarımıza ve kampanyaya destekte bulunan her insana bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz