Ergin Ataman'dan flaş Fenerbahçe yanıtı! “Hoşgörü mutlaka daha fazla olacaktır”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Tecrübeli coach, “Fenerbahçe’den teklif gelse kabul eder misiniz?” sorusuna “Hedefim Anadolu Efes’le en kısa zamanda bir Euroleague şampiyonluğu kazanmak. İnşallah bu yıl. Ondan sonraki dönemlerde de hem şampiyonluklar kazanmaya devam etmek hem de daima olduğu şeklinde Anadolu Efes’ten Türk ve dünya basketboluna oyuncu yetiştirmek. Onun şu anda başka bir kulüple ilgili herhangi bir düşüncem yok. Fakat bugünlerden sonrasında hoşgörü ne olursa olsun daha çok olacaktır” dedi. Tecrübeli çalıştırıcının bu açıklaması kısa sürede büyük yankı uyandırdı. 

İşte Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Habertürk TV’ye yapmış olduğu açıklamalar: 

“Şimdi doğal ki şu bir gerçek. Korona günlerinde, şu eve kapandığımız günlerde yaşamın oldukca daha değişik taraflarını görebiliyoruz ve daha fala düşünme şansına haiz oluyoruz. Aslen bazı tatsız olayların ne kadar da gereksiz bulunduğunu düşünebiliyoruz. O açıdan ben de bugünlerde doğal ki ara sıra o hırsın vermiş olduğu bazı kararlarda hata yaptığımı da söyleyebilirim.”

“Şu bir gerçek ki, bu corona bitecek ve bittikten sonrasında sporda tekrardan savaşım tekrardan rekabet başlamış olacak. Benim temennim; her insanın oldukca daha hoşgörülü birbirine oldukca daha yardımsever olması. Fakat doğal ki sporun ruhunda savaşım var. Sporun ruhunda kazanmak var, hırs var. Bunlar gene geçerli olacak. Fenerbahçe ile ilgili oldukca fazla bir şey söylemek istemiyorum. Fenerbahçe’nin şu anda başlangıcında Avrupa’nın en kariyerli hocası var. Şanssız bir sürem geçirdiler. Bir ihtimal onlar için de bu sezondan sonrasında önümüzdeki sürem tekrardan bir yapılanma, tekrardan bir diriliş sezonu olabilir.” 

“Basketbola Avrupa’da en fazla yatırımı meydana getiren kulüplerden biri Fenerbahçe, bizim de öncesiz rakibimiz. Ben de şu anda en organize en büyük basketbol kulüplerinden birinin başındayım. Ve bundan da oldukca mutluyum. Hedefim Anadolu Efes’le en kısa zamanda bir Euroleague şampiyonluğu kazanmak. İnşallah bu yıl. Ondan sonraki dönemlerde de hem şampiyonluklar kazanmaya devam etmek hem de daima olduğu şeklinde Anadolu Efes’ten Türk ve dünya basketboluna oyuncu yetiştirmek. Onun şu anda başka bir kulüple ilgili herhangi bir düşüncem yok. Fakat bugünlerden sonrasında hoşgörü ne olursa olsun daha çok olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz