Milli sporcu Selin Şahin’den “Evde kal” çağrısı

Geçen yıl İtalya’nın Reggio Calabria takımının ekibine katmış olduğu, yurt dışına aktarma olan ilk Türk hanım engelli sandalyesi basketbol oyuncusu unvanını elde eden ulusal sporcu Selin Şahin, koronavirüs salgını sebebiyle 25 Mart’ta başkent Roma’dan Türk Hava Yolları ile Samsun’a getirilerek Münevver Ayaşlı Yurdu’nda karantinaya alındı. Selin Şahin, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, karantina süresinin yarın dolacağına işaret ederek, yurtta güzel süre geçirdiğini söylemiş oldu.

İtalya’ya büyük hayallerle gittiğini vurgulayan Selin, “Yurt dışına aktarma olan ilk bedensel engelli sporcuyum ve İtalya deneyimim oldukca güzeldi. Avrupa’da oynamak oldukca zor, zorlayıcı hem de öğreticiydi benim için. Fakat koronavirüs sebebiyle play-off’ları oynayamadık, yarıda kaldı. Bir ihtimal çözüm bulunursa play-off’ları oynayabileceğiz. Kim bilir seneye duracak belli değil, fakat her şeye karşın İtalya’da oynamak güzeldi.” ifadelerini kullandı.

Takımdaki tüm sporcuların İtalyan bulunduğunu ve koronavirüs sonrası tüm sporcuların evlerine döndüğünü aktaran Selin Şahin, “Öteki İtalyan sporcularla birlikte kulüpte kalıyorduk. Sadece, hepimiz salgından sonrasında evine döndü. Ben bir süre yalnız kalmak zorunda kaldım. Oldukça değişik bir ülkedeyim, kendimi oldukca güvende hissetmiyordum. Samsun’a ulaştıktan sonra kendimi daha güvende ve rahat hissediyorum. Kendi evimizde olmasak bile bizi evinde hissettirmek için çabalayan bir sürü insan var burada.” diye konuştu.

Selin Şahin, karantina sürecinde İngilizce ve İspanyolca öğrenmeye çalıştığını belirterek, şu şekilde devam etti:

“Karantina süreci Samsun’da oldukca keyifli geçti. Toplumsal mesafemizi koruyarak öteki karantinadaki arkadaşlarımızla söyleşi etme imkanı buluyorduk. Gençlik ve Spor Bakanımız bizlere kitap göndermiş, onları okuduk. Öteki taraftan ben dil öğrenme çabasındaydım. Bir taraftan İngilizce öteki taraftan İspanyolca öğreniyordum. Bu sebeple bu şekilde boş zamanı değerlendirmek oldukca mühim. Kucak dolusu spor yaptım.”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve yurt görevlilerine kendilerine oldukca iyi baktıkları için teşekkür eden Selin Şahin, şunları kaydetti:

“Biz burada karantina sürecini bitirmek üzereyiz, evlerimize döndüğümüzde karantinaya kendi şehirlerimizde ve evlerimizde devam edeceğiz. Bu sebeple büyük bir probleminin içindeyiz. Bu süreci hep birlikte el ele atlatmak zorundayız, evlerimizde kalmalıyız. Bu sebeple tüm sevdiklerimiz ve kendi sağlığımız için yaşam eve sığar, lütfen beraber evde kalalım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz