Patrick Baumann ve Kobe Bryant, Basketbol Şöhretler Müzesi’ne girdi

Şöhretler Müzesi organizasyonunda 2020 sınıfına seçilen adlar açıklandı. Uzun süre Internasyonal Basketbol Federasyonu (FIBA) Genel Sekreteri olarak vazife icra eden Patrick Baumann ile basketbolun en sevilen sporcularından biri ve FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019’un küresel elçisi olan Kobe Bryant, vefatlarının arkasından listeye alındı. Naismith Basketbol Şöhretler Müzesi 2020 sınıfı, 29 Ağustos 2020’de Springfield, Massachusetts’te yerlerini alacak.

Uzun bir süre FIBA yöneticisi ve hem de Internasyonal Olimpiyat Komitesi üyesi olarak vazife icra eden Patrick Baumann, vefatının arkasından, direkt Internasyonal Komite tarafınca Naismith Basketbol Şöhretler Müzesi’ne seçildi. Baumann, 2003’ten 2018’e kadar FIBA Genel Sekreteri olarak vazife yapmış, Ekim 2018’de Arjantin’de düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları esnasında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmişti.

İki olimpiyat altın madalyası, FIBA 2007 ABD Şampiyonası şampiyonluğu ve Los Angeles Lakers ile 5 NBA şampiyonluğu kazanan Kobe Bryant ise Ocak 2020’de geçirdiği helikopter kazası sonucu hayata gözlerini yummuştu.

2020 sınıfı sıralamasında şu adlar yer aldı:

“18 kez NBA All-Yıldız maçına seçilen ve 5 NBA şampiyonluğu yaşayan Kobe Bryant, 15 kez NBA All-Yıldız maçına seçilen ve 3 kez NBA finallerinde MVP seçilen Tim Duncan, 15 kez NBA All-Yıldız maçına seçilen ve 9 kez NBA’in en iyi müdafa beşine (All-Defensive First Team) seçilen Kevin Garnett, 4 kez Senenin Ulusal Antrenörü seçilen Eddie Sutton, 2 NBA şampiyonluğu bulunan alıştırmacı Rudy Tomjanovich, 10 kez WNBA All-Yıldız maçına seçilen ve 4 Olimpiyat altın madalyası bulunan Tamika Catchings, 3 NCAA şampiyonluğu bulunan alıştırmacı Baylor Kim Mulkey, ikinci klasmanda 5 kez senenin ulusal antrenörü olan Barbara Stevens ve uzun süre FIBA Genel Sekreterliği yapmış Patrick Baumann.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz