Ayhan Avcı: Hesaplarımız yeni sezon üzerine

Bu sürem ligin tamamlanmasına kısa bir süre kala yaşanmış olan Covid19 virüs salgınından dolayı yaşamın allak bullak bulunduğunu ifade eden Bellona Kayseri Basketbol coachı Ayhan Avcı, “Tüm dünyayı etkisine almış ve daha ilkin eşi görülmemiş bu hastalığa yakalanan her bireyimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet geride kalanlara da sabır temenni ediyorum. Ümit ederim bir an evvel çoğumuz sıhhatli günlerimize kavuşuruz. Bu sürem ne olacağına dair çoğumuz devletimizin ve federasyonumuzun vereceği sonucu beklemekteyiz. Ligimizin düzgüsel sezonunun bitmesine 5 maç kalmıştı. Ve son 10-15 sezondur görülmemiş bir çekişmeye sahne oluyordu” dedi.

Bellona Kayseri Basketbol olarak son 3 sezondur geçmiş borçları ödemeye çalıştıklarını, bundan dolayı de bu sezona fazla bir yatırım yapamadıklarını ifade eden Ayhan Avcı, “Tahminim kulübümüz tüm borçlarını bu sürem sonu itibarı ile sonlandıracak ve önümüzdeki yıldan itibaren gene her kulvarda başa oynayan bir yapıya kavuşacaktır. Aslına bakarsanız maddi yatırım yaptığında Kayseri’nin Türkiye ve Avrupa’daki başarıları ortadadır. 3 sezondur istenilen noktalar da olamamayı daha ileri gidebilmek için birazcık geriye adım atmak olarak görmek lazım. Bence Yönetimimiz bu mevzuda fazlaca akılcı bir spor stratejisi göstermiştir” açıklaması yapmış oldu.

Bellona Kayseri Basketbol camiasındaki geleceği ile ilgili olarak da konuşan Ayhan Avcı, “13 sezondur buradayım. Bu süre zarfında doğru, akılcı ve iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Heralde kupa hala noksan fakat onun kadar mühim bir mevzu var ki Türkiye’de ve Avrupa’da Kayseri adını hanım basketbolunda bir marka haline gelmiş olması ve 14 sezondur Hanımefendiler Liginde aralıksız bir halde istikrar göstermektir. Bundan dolayı fazlaca mutluyum artık idarecisiyle, yöneticisiyle fazlaca profesyonelce işleyen müthiş bir sisteme sahibiz. Doğal olarak ki fazlaca daha iyisi yapılabilir yapılacaktır da buna asla şüphem yok. Gelecek neyi gösterir bilemem fakat inanırım ki Kayseri Hanım Basketbolu önümüzdeki 2-3 sürem içinde yine üst düzey başarılara imza atacaktır” cümleleri kurdu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz