Darüşşafaka, #DaçkaEvÖdevinde diyerek evde çalışıyor

Darüşşafaka Spor Kulübü’nden meydana getirilen açıklamada, “Uzayan evde yalıtım süreci sebebiyle, A Ekibi, Altyapı Grupları ve Daçka Basket Akademi sporcularımızı, sporcu ailelerini kapsayan video konuşma çalışmalarını #DaçkaEvÖdevinde diyerek başlattık” denildi ve şu bilgiler verildi:

“Altyapı sorumlumuz Semih Uslu ve Daçka Basket Akademi Sorumlumuz Murat Özyer koordinasyonunda, tüm altyapı grupları sporcularımız, Daçka Basket Akademi sporcularımız ve sporcu aileleri ile video konuşma yöntemi ile toplantılar yaparak, Covit-19 Virüs salgını hakkında bilgilendirme,korunma için uygulanması ihtiyaç duyulan kuralları içeren data metinlerini paylaştık.

“Uzmanların #EvdeKal ikazları ve toplumsal yalıtım sürecinin de devam etmesi ile beraber, kondisyonerlerimiz, diyetisyenimiz ve Psikoterapist/Ruhsal Performans Danışmanımızın emek harcamaları sonucunda oluşturduğumuz programları #DaçkaEvÖdevinde mottosu ile hayata geçirdik.

“Sporcularımızla video bağlantı ile fizyolojik egzersiz programları, beslenme programları ve Psikoterapistimizin hazırladığı kaygı, stres benzer biçimde problemler için çözüm önerileri içeren programlarımızı uygulamaya başladık.

“Mevcut sürecin bir süre daha uzayacağın göze alarak uzman ekiplerimiz ve sporcularımızın geri bildirimleri ile uzaktan emek harcama programlarımızı geliştirerek sürdüreceğiz. Video konuşma sistemi ile haftada 3 gün fizyolojik egzersizler yapıyor, diyetisyenlerimizin yaş gruplarına nazaran hazırladığı beslenme programlarını paylaşıyoruz. 

“Sporcu aileleri ile Psikoterapistimizin katılacağı video konferanslar planlıyoruz, bu süreci daha sıhhatli atlatmak için, çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“Darüşşafa Tekfen Basketbol A Ekibi Baş Antrenörü Selçuk ERNAK ve A Ekibi oyuncularının katılacağı video konuşma sistemi ile düzenleyeceğimiztoplantılar hazırlıyoruz. 

“Darüşşafaka Tekfen A Ekibi oyuncuları, Daçka Basket Akademi YOUTUBE kanalımız için, fizyolojik egzersiz videoları hazırlıyor, Altyapı gruplarındaki sporcularımıza evde geçirilecek uzun süre için hususi programlar öneriyor. 

“Darüşşafaka Tekfen, Darüşşafaka Altyapı grupları ve Daçka Basket Akademi olarak bu süreci de #BirlikteGüçlüyüz diyerek atlatacağımıza inanıyoruz.

“Darüşşafaka Spor Kulübü,yaşanmış olan bu sürecin sonrasında erip sağlıkla buluşacağımız günler gelene dek, #DaçkaEvÖdevinde diyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz