Kayseri Basketbol Başantrenörü Ayhan Avcı’dan sezon değerlendirmesi

Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bellona Kayseri Basketbol’un başantrenörü Ayhan Avcı, bütçe ve başarı endeksine gore en başarıya ulaşmış oldukları sezonu geçirdiklerini belirtti. Avcı, yapmış olduğu yazılı açıklamada, ligin durumuyla ilgili federasyonun vereceği sonucu beklediklerini bildirdi. Ligde düzgüsel sezonun bitimine 5 hafta kaldığını anımsatan Avcı, “Lig, bu yıl son 10-15 sezondur görülmemiş bir çekişmeye sahne oluyordu. Ligin beşincisi ile on birincisi içinde bir tek 3 yengi fark var.” ifadelerini kullandı.

Bellona Kayseri Basketbol’un son 3 sezondur geçmiş borçlarını ödemeye çalışan bir kulüp görüntüsünde bulunduğunun altını çizen Avcı, şöyleki devam etti:

“Bu yıl da geçmiş sezonlar şeklinde maddi yatırımımız söz mevzusu değildi. Tahminim kulübümüz tüm borçlarını bu sürem sonu itibarıyla sonlandıracak ve önümüzdeki yıldan itibaren gene her kulvarda başa oynayan bir yapıya kavuşacaktır. Aslına bakarsan maddi yatırım yapıldığında Türkiye ve Avrupa’daki başarıları ortadadır. Üç sezondur istenilen noktalarda olamamayı, daha ileri gidebilmek için birazcık geriye adım almak olarak görmek lazım. Son 10 yılda 3 Avrupa ikinciliği kazanmış, 1 Türkiye Kupası finali, 1 play-off finali, 2 Avrupa Kupası yarı finali ve en önemlisi 1 kez Avrupa Ligi çeyrek finali oynayabilmiş, Türkiye’nin Fenerbahçe ve Galatasaray ile birlikte Avrupa’da marka olmuş bir takımından bahsediyoruz.”

Sezona başlarken amaçlarının ilk olarak ligde kalmak ve başarılabilirse ilk 8’e girip play-off oynayabilmek bulunduğunu aktaran Avcı, “Bugün itibarıyla konumumuz yedincilik. Bütçe ve başarı endeksine bakarsak kim bilir en başarıya ulaşmış olduğumuz sürem diyebilirim. Bellona Kayseri, bu sürem hem borçlarını ödeme imkanı elde etmiş hem de istenilen tüm sportif başarılara ulaşmıştır. Bundan dolayı fazlaca mutluyum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Avcı, köklü ve mobilya dünyasının lokomotifi büyük bir şirket olan Bellona’nın son 3 sezondur takımlarına sponsor olmasının ise kendileri açısından büyük talih bulunduğunu kaydetti.

13 sezondur Kayseri’de bulunduğunu hatırlatan Avcı, sözlerini şöyleki tamamladı:

“Bu süre içinde doğru, akılcı ve iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Kupa hala tamamlanmamış fakat Türkiye’de ve Avrupa’da Kayseri adı, hanım basketbolunda bir marka haline geldi. Ek olarak Kayseri 14 sezondur bayanlar liginde aralıksız şekilde savaşım ediyor. Bence bu da büyük bir başarı. Bundan dolayı fazlaca mutluyum. Bellona Kayseri Basketbol önümüzdeki 2-3 sürem içinde yine üst düzey başarılara imza atacaktır.”

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz