Darüşşafakalı sporcular evden çalışıyor

Darüşşafaka Spor Kulübü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde tüm sporcularının evden çalıştığını deklare etti. Kulüpten meydana getirilen açıklamada, “Darüşşafaka Spor Kulübü olarak sıhhat bakanlığımızın ilk Covid-19 virüsü vakasını açıklamasının arkasından, A Ekibi, altyapı gruplarımızı ve Daçka Basket Akademi çalışmalarımızı ’Evde kal’ diyerek iptal ettik. Uzayan evde yalıtım süreci sebebi ile A Ekibi, altyapı grupları ve Daçka Basket Akademi sporcularımızı, sporcu ailelerini kapsayan video konuşma çalışmalarını ’Daçka Ev Ödevinde’ diyerek başlattık.” ifadeleri kullanıldı.

Sporculara virüs ile ilgili bilgilendirme ve korunma için uygulanması ihtiyaç duyulan kuralları içeren data metinlerinin paylaşıldığına yer verilen açıklamada, sporculara video bağlantı ile fizyolojik egzersiz programları, beslenme programları ve psikoterapistin hazırladığı kaygı, stres benzer biçimde problemler için çözüm önerileri içeren programlarımlar uygulandığına yer verildi.

Uzaktan emek harcama programının sporcuların geri bildirimleri ile geliştirileceğinden de bahsedilen açıklamada Darüşşafaka Tekfen A Ekibi Baş Antrenörü Selçuk Ernak ve A ekip oyuncularının katılacağı video konferanslar hazırlandığı da kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz