Burak Gören: Basketbol Şampiyonlar Ligi sağlığı ön plana koydu

BCL Yönetim Kurulu’nun, 2019-20 sezonunu oy birliğiyle Eylül sonu/Ekim 2020 başlangıcında Sekizli Final şeklinde devam ettirme sonucu kulüplerden pozitif tepkiler aldı. BCL’deki mücadelesini sürdüren tek Türk kulübü olan Türk Telekom’un Başantrenörü Burak Gören de Sekizli Final önerisini ve erteleme kararını değerlendirdi.

BCL’de Türk Telekom’la başarı göstermiş bir performans sergileyerek dikkat çeken Türk alıştırmacı Burak Gören, karar ile ilgili olarak, “BCL, organizasyonu devam ettirmek istiyor. Bu güzel bir şey. Bunu yaparken sağlığı ön plana koyuyorlar ki bu bizim için oldukça mühim. Sekizli Final’in bizim için pozitif yanları da, dezavantajı da var. Aradan ilkin BCL’de oldukça avantajlı bir konumdaydık, araya giren süre dolayısıyla avantajımız azalabilir. BCL’de oldukça kuvvetli bir gruptan önder olarak çıktık ve sıkıntılı bir grubu avantajlı bitirdik. Peşinden Son 16 Turu’nda eşleştiğimiz Beşiktaş Sompo Sigorta karşısında rahat bir gidişatta oynadık ve çeyrek finale kaldık. Buraya da ev sahibi pozitif yanları ile geldik. Yarıda kalan döneme kadar formumuz üst düzeydeydi, kupaya bakışımız ve isteğimiz üst seviyedeydi. Dörtlü Final’e giden yolu ev sahibi avantajıyla, taraftarlarımızın önünde oynayacaktık. Sekizli Final’de bunu kaybedeceğiz. Sadece bu durumun negatif olmasıyla birlikte, pozitif tarafları da var. Ne olursa olsun, hepimiz basketbolun içinde, rekabeti ve mücadeleyi seven insanoğlu olarak, turnuvanın yarıda kalmasını istemeyiz. Değişik tarihte, değişik bir konseptte tamamlanacak olması bile bizi mutlu eden bir nokta. İnşallah o tarihe kadar tüm ülkeler sıhhatli yapıya ulaşır” dedi.

BCL’in sağlığı ön planda tutmasının kendileri için mühim bulunduğunu belirten Gören, “BCL oldukça ciddi ve süratli çözüm üretti. Kararlarını kulüplere de danışarak, düşünce birliği içinde verdiler. Oldukca süratli aksiyon aldılar ve sağlığı ön plana koydular. Sporcu, alıştırmacı, çalışanlar ve taraftarların sağlığını ön plana alarak aslına bakarsak toplumun sağlığına ehemmiyet verdiklerini gösterdiler. Bu yüzden onlara teşekkür ediyorum. Artık, uygun şartlar sağlandığında, elimizden gelenin en iyisini yaparak mücadelemize devam edeceğiz” açıklamasında bulunmuş oldu.

BCL, Sekizli Final etkinliğinin ev sahibi ve yeri ile turnuvaya ilişkin öteki ayrıntıları hemen sonra duyuracak. Son 16 Turu’nun tamamlanması için oynanması ihtiyaç duyulan iki maç (JDA Dijon ile Nizhny Novgorod ve Iberostar Tenerife ve Filou Oostende maçları) ise teyit edilecek bir tarihte Sekizli Final öncesinde oynanacak. Türk Telekom’un, Sekizli Final’deki rakibi JDA Dijon ile Nizhny Novgorod içinde oynanacak karşılaşmanın peşinden belli olacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz