FIBA 3×3 Dünya Turu’nun sezon takvimi güncellendi

FIBA 3×3 Dünya Turu 2020 sezonundaki ilk 5 Master turnuvası, koronavirüs(COVID-19) salgını dolayısı ile oluşan mevcut durum ve oyuncuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sıhhat ve güvenliğini korumak için ikinci döneme ertelendi. Doha, Mexico City ve Utsunomiya Masters turnuvaları başlangıçta planlandığı benzer biçimde gerçekleşmeyecek olup, yeni tarih ileriki zamanlarda duyurulacak. Manila ve Chengdu Masters turnuvalarının ise sırasıyla 15-16 Ağustos ve 17-18 Ekim tarihleri içinde gerçekleşmesi planlandı.

Gerçekleşmesi beklenen iki FIBA 3×3 Olimpiyat Eleme Turnuvası ile ilgili olarak, Merkez Kurulu, FIBA’nın geri kalan altı (6) Olimpiyat Eleme Turnuvası (3×3 için iki ve adam basketbol için dört) hakkında en iyi çözümü bulmak için Internasyonal Olimpiyat Komitesi (IOC) ile görüşmelerine devam edeceğini duyurmuştu.

FIBA, koronavirüs ile ilgili durumu günlük olarak takibe ve durum izin verdiğinde müsabakaların erteleme kararlarının değişmesine ilişkin seçenekleri değerlendirmeye devam edecek.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz