Basketbol Şampiyonlar Ligi, Eylül sonunda Sekizli Final planlıyor

BCL’nin 30 Mart Pazartesi günü video konuşma yöntemiyle gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında BCL; oyuncuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ve güvenliğini korumak amacıyla, Mart-Mayıs 2020 içinde oynanması planlanmış olan sadece oynanamayan tüm maçları Eylül sonu/Ekim 2020 başına erteleme sonucu aldı.

BCL Yönetim Kurulu, COVID-19 salgını ve turnuvalar üstündeki tesiri ile ilgili devam eden durumu kapsamlı bir halde tartıştı ve 12 Mart tarihinde alınan ve 26-27 Mart 2020 tarihlerinde FIBA Merkez Kurulu tarafınca onaylanan karar uyarınca, BCL sezonunun FIBA’nın tüm müsabakalarının askıya alınması kararını kaldırması durumunda devam etmesi için aşağıdaki maddeleri ön koşullar olarak belirledi:

• Oyuncuların, antrenörlerin, görevlilerin ve taraftarların sağlığını korumak ve güvenliğini güvence etmek için: spor faaliyetlerine, bu sezona devam eden takımların ülkelerinin ilgili kamu makamları tarafınca izin verilmiş olması;

• Adil rekabeti korumak için: spor aktivitelerinin devam etmesine izin verildiğinde, oyuncuların kafi antrenman süresine haiz olması;

• Maçların operasyonlarının uygun şekilde organize edilmesi için: yurt dışı gezi engellemelerinin kaldırılması;

• Oyuncular, taraftarlar ve ortaklar için en iyi koşulları sağlamak amacıyla: BCL şampiyonunun belirleneceği zirve etkinliğinin taraftarların iştirakı ile düzenlenmesi.

BCL sezonunun tamamlanması için yukarıdaki koşulların makul bir halde karşılanamayacağı göz önüne alındığında, BCL Yönetim Kurulu oy birliğiyle, 2019-20 sezonunu Sekizli Final ile devam ettirerek sonuçlandırma sonucu aldığını deklare etti. Sekizli Finalin, 30 Eylül-4 Ekim 2020 tarihlerinde tek maçlı eleme usulüne bakılırsa oynanması planlandı.

Etkinliğin ev sahibi ve yeri ile turnuvaya ilişkin öteki ayrıntılar ondan sonra duyurulacak.

Son 16 Turu’nun tamamlanması için oynanması ihtiyaç duyulan iki maç (JDA Dijon ile Nizhny Novgorod ve Iberostar Tenerife ve Filou Oostende maçları), teyit edilecek bir tarihte Sekizli Final öncesinde oynanacak. Mevzu ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde açıklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz