Basketbolculardan 'Evde kalın' çağrısı

Koronavirüs salgını sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğine yönelik açıklamasının peşinden, yerli oyuncular evde çalışmalarını sürdürürken, bazı yabancı oyuncular ise istekleri doğrultusunda ülkelerine döndü. Basketbolcuların yapmış olduğu açıklamalarda ise ortak nokta ‘Evde kal’ çağrısı oldu.

TOFAŞ Basketbol Ekibi’nın başarı göstermiş genç oyuncusu Berkan Durmaz, bilhassa de genç nesile seslenerek “Koronavirüs salgınından dolayı liglerimiz ertelendi. Bu zamanda bilhassa gençlerin yapması ihtiyaç duyulan en büyük şeylerden bir tanesi evde kalmak ve hastalığın yayılma hızını düşürmek şundan dolayı koronavirüsünün en büyük özelliğinden bir tanesi, hızla yayılması. Bunu sağlamak bizim elimizde. Evde boş vaktimizde neler yapabiliriz? Ben örneğin ailemle güzel zaman geçirip, puzzle yapıyorum. Oldukça keyifli geçiyor ve spor yapmaktan vazgeçmiyorum. Evde egsersizlerimi yapıyorum uzun süre hareketsiz kaldığınızda vücudunuzun spora ihtiyacı var. Siz de sporla kalınca, sağlıkla kalınca, evde kalınca” dedi.

Frutti Extra Bursaspor Basketbol Ekibi’nda ise yabancı oyuncuların istekleri doğrultusunda ülkelerine dönmelerine izin verilirken; Perry Jones, Gerald Robinson ve Chris Jones, ‘Evde kal’ çağrısında bulunmuş oldu.

BURSASPOR’UN YABANCILARINDAN MESAJ VAR

Gerald Robinson, yeşil beyazlı camiaya seslenerek, “Maalesef şu anki şartlardan dolayı hepimiz güvenle evde kalmış olarak sağlığını korumalı. Sürem şimdilik durduruldu ve ülkeme dönüyorum. Fakat devam etmesi halinde geri geleceğim ve sezonu tamamlamayı umuyorum. Evde kal” ifadelerini kullanırken, Perry Jones da “Tüm sürem bana gösterdiğiniz destek ve bilhassa beni Türkiye’ye kabul ettiğiniz için fazlaca teşekkür ederim. Maalesef dünyada bazı gelişmeler yaşanıyor, bazı önlemler almam gerekiyor bilhassa kendim ve sevdiklerim için. Ümit ederim her şey denetim altına alınır buraya geri dönerim. Hep birlikte döner ve başladığımız işi bitirebiliriz o zamana kadar görüşürüz. Evde kal” mesajını paylaştı.

Bir öteki isim Chris Jones da, destekleri için taraftarlarına teşekkür ederek “Ümit ederim bu sezonu bir halde tamamlayabiliriz, seve seve dönmeye hazırım fakat şu an kendimin ve ailemin sağlığını öncelikte tutmak zorundayım. Sizi fazlaca özleyeceğim, ümit ederim sezona devam edebiliriz. Evde kalınca” açıklamasını yapmış oldu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz