Basketbol oyuncusu datome korana virüsü açıklaması yaptı. Fenerbahçeli basketbol oyuncusu Datome açıklamayı İtalyan basınına yaptı.

Test Sonuçlarını Beklediklerini Anlattı

Gigi Datome İtalyan basınına yaptığı açıklamada arkadaşlarıyla birlikte grip rahatsızlığı geçirdiklerini anlattı. Başlarda bu konuya önem vermediklerini ancak dünyada korona virüsle ilgili gelişmeler yaşandıkça durumlarından emin olmak için test yaptırdıklarını belirtti. Birkaç arkadaşıyla birlikte yaptırdıkları testlerin sonuçlarının çıkmasını beklediklerini de yaptığı açıklamada belirtti.

Oyuncu Datome bu açıklamayı Fenerbahçe basketbol kulübü tarafından yapılan koronavirüs açıklamalarından sonra yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada oyuncularda ve yönetici kadroda virüs şüphelerinin olduğu ifade edilmişti.

Dışarı Çıkmamamın Akıllıca Olduğunu Belirtti

Basketbolcu Gigi Datome basına yaptığı açıklamada test sonuçlarının beklediklerini belirttikten sonra İtalya’daki virüs durumu hakkında da fikirlerini ifade etti. Datome konuşmasında dışarı çıkmamanın akıllıca bir karar olduğunu belirtirken dükkanlarını kapatmayan kişilerin sorumluluklarının kendilerinde olduğunu da belirtti. Hükümetin bu konuda bir engellemede bulunmadığını da anlattı. Ayrıca basketbolcu Gigi Datome alınan karantina kararına da saygı duyduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz