Side Rahvan At Yarışları'na yoğun ilgi

Manavgat Side Rahvan At Yarışları, Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu, Manavgat Side Rahvan Atçılar Derneği ve Manavgat Belediyesi iş birliğinde yapılmış oldu. Side Büyük Plajı’nda meydana getirilen yarışlarda İthal A, İthal B, Üçlü Tay, Dörtlü Tay, Deste, Ufak Orta, Büyük Orta, Başaltı ve Baş kategorilerinde atlar birinci gelebilmek için yarıştı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen adına koşan atın 5 boy farkla birinci gelmesi de günün sürprizi oldu.

Türkiye genelinden 80’e yakın atçının katılmış olduğu yarışları 7’den 77’ye geniş bir kitle takip etti. Türk at yarışçısı takipçilerinin yanı sıra Manavgat’a dinlence için gelen Alman, Hollandalı, İngiliz ve Rus turistlerin de yakından takip etmiş olduğu yarışlarda dereceye girenlere toplam 107 bin lira ödül ve kupa dağıtıldı.

Federasyonlarının ortalama 3 ay ilkin kurulduğunu belirten Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Rahvan Binicilik Asbaşkanı Akıllı Geneloğlu, “Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu olarak atçı ciritçilik, okçuluk, körkbörü ve rahvan olarak ayrıldı. Sayın Federasyon Başkanımız Zübeyir Bekiroğlu’nun gayretleriyle inşallah atçı arkadaşlarımızın gayretleriyle daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum. Başta doğal ki Bilal Erdoğan’ın bizlere katkıları oldukça fazla hakkını ödeyemeyiz. İnşallah sizlerle ilerleyen günlerde ömrümüz oldukça daha güzel yarışlar yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Manavgat Side Rahvan Atçılar Derneği Başkanı Hasan Delikkulak ise bu yıl 11’incisi meydana getirilen Side Rahvan At Yarışlarına ilginin büyük bulunduğunu belirterek, ata sporu olan biniciliğe gösterilen ilgiden mutlu olduklarını ve gelecek yıllarda daha kapsamlı yarış düzenlemek için kollarını sıvayacaklarını söylemiş oldu. (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz