96'ncı Gazi Koşusu yarın koşulacak

Dünya genelinde milyarca insanı etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle 2 senedir seyircisiz olarak meydana gelen Gazi Koşusu için İstanbul Veliefendi Hipodromu, bu yıl kapılarını yarışseverlere açacak. Bu yılki birincilik ikramiyesi 2.500.000 TL olarak belirlendi. 96’ncı Gazi Koşusu’nda ikinciye 1.000.000 TL, üçüncüye 500.000 TL, dördüncüye 250.000 TL ve beşinciye ise 125.000 TL ikramiye dağıtılacak. Koşuyu kazanan tayın sahibi birincilik ikramiyesine ek olarak kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primiyle beraber toplam 3.859.700 TL’lik bir ikramiye kazanmış olacak. At sahibi bununla beraber tayın yetiştiricisi ise bu tutara yetiştiricilik primi de dahil olacak ve ödül 4.578.450 TL’ye ulaşacak.

İstanbul Veliefendi Hipodromunda yarışseverler saat 12.00’den itibaren müzik dinletileri ve çocuk animasyonları başta olmak suretiyle çeşitli aktivitelerle unutamayacakları bigün geçirecekler.

96’NCI GAZİ KOŞUSU CANLI YAYINLA DEMİRÖREN MEDYA TV KANALLARINDA

Yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından beri aralıksız olarak düzenlenen Gazi Koşusu, Demirören Medya bünyesinde yer edinen Kanal D, CNN Türk, D-Smart ve TAY TV’den canlı yayınlanacak. 

Son 7 senedir Ahmet Çelik’in kazanılmış olduğu Gazi Koşusu’nda bu sürem kimin birinci geleceği merakla beklenirken, 22 safkan Türk atçılığının en prestijli yarışını kazanmak için savaşım edecek. Yarışın favorilerinden Final Dance adlı safkan Halis Karataş ile start alırken, Ahmet Çelik Zala Bey adlı safkanla, Gökhan Kocakaya’da Sigoş adlı safkanla savaşım edecek. Genç kabiliyetler Vedat Abiş ve Görkem Özçelik’in ilk kez start alacağı 96’ncı Gazi Koşusu saat 17.15’te başlarken, Demirören Medya TV Kanalları Kanal D, CNN Türk, D-Smart 77. Kanal Spor Smart ve TAY TV’den canlı ekrana gelecek.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz