96. Gazi Koşusu'nun basın toplantısı düzenlendi

Türk yarışçılık tarihinin en büyüğü olan ve Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk adına koşulacak 96. Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak. Pazar günü saat 17.15’te gerçekleştirilecek koşu öncesi Veliefendi Hipodromu’nda basın toplantısı düzenlendi. Görüşmede yarışmacı jokeyler de hazır bulunmuş oldu. Gazi koşusuna geçmiş yıllarda damga vuran isimlere plaket verildi.

Ahmet Çelik: “Hak edenin kazanacağı bir yarış olmasını arzuluyorum”

Yarışacak tüm jokeylere başarılar dileyen Gazi Koşusu’nun son 7 senedeki kazananı Ahmet Çelik, “Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen bu yarışın heyecanını bir kez daha yaşayacağız. Son iki gün kaldı ve gene coşku artarak devam ediyor. Tüm jokey arkadaşlarıma kazasız belasız bir yarış temenni ediyorum. Hak edenin kazanacağı bir yarış olmasını arzuluyorum. Bu yarışı daha ilkin 7 kez üst üste kazanmak bizlere nasip olmuştu. Bu yıl gene iddialıyız. 4-5 at haricinde tüm atların şansının birbirine yakın bulunduğunu düşünüyorum. Kısmet kimin yanındaysa onun kazanacağını düşünüyorum. Şimdiden tüm yarışacak arkadaşlarıma hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

Selman Taşbek: “Biz atçıların en büyük günü Gazi Koşusu’dur”

Geçmiş dönemlerde Gazi Koşusu şampiyonluğu bulunan Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selman Taşbek de, “Türkiye’deki at yarışı sevgisi oldukça büyük. Ben burada doğdum, benim doğum yerim burası diyebilirim. 58 yaşındayım, 3-4 yaşımdan beri her şeyi hatırlıyorum. Biz atçıların en büyük günü Gazi Koşusu’dur. En büyük sevinçlerimizi en büyük üzüntülerimizi bu koşuda yaşarız. Seneler içinde burada yaşadığım anlamış olur her anıyla benim için oldukça kıymetli zamanlar. Bu pazar bence oldukça büyük bir katılımın sağlandığı coşkulu bir koşuya tanıklık edeceğiz. Pandemi sebebiyle 2 senedir seyircisiz olarak koşulan Gazi koşusu bu yıl tahminimce 30 binin üstünde bir katılımla koşulacak. Ek olarak bugünde oldukça kıymetli anılar paylaşmak adına oldukça manidar bir toplantı oldu. Eski jokeylerin unutulmayıp plaket ile onurlandırılması oldukça güzel bir andı. Ahmet Çelik bence bu senede en iddialı jokeylerden bir tanesi olacaktır. 7 kez bu yarışı üst üste kazanarak oldukça mühim ve bence yine edilemeyecek bir başarıya ulaştı. Benim de favorim bu yıl Ahmet Çelik. Doğal ki öteki jokey arkadaşlarımda kıymetli birer koşucu, ümit ederim güzel bir yarış izleyeceğiz. Hepsine başarılar dilerim” şeklinde konuştu. 

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz