Akdeniz Derbisi'nde zafer Long Runner'ın oldu

2100 metre mesafe üstünden koşulan bu prestijli savaşım Yeşiloba Hipodromu’nun kum pistinde gerçekleştirildi. Adana’da yıl içindeki tek G1 savaşım olan coşku dolu bu koşuda jokeyi Gökhan Kocakaya ile start alan, Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu Long Runner (Gio Ponti – Borrowing Base / Personal Flag) 2.15.83’lük derecesiyle pisten zaferle ayrıldı.

5 yaşındaki doru adam safkan, geçen yıl düzenlenen koşuda da yengi elde etmesi sonrasında efsaneleşmiş safkan Devir’i geride bırakıp Türk yarışçılık tarihinin en fazlaca G1 zaferi yaşayan adı olmayı başarmıştı. Mehmet Demir’in antrene etmiş olduğu safkanın bugün elde etmiş olduğu yengi yarış yaşamının 11’inci G1 zaferi olarak kayıtlara geçerken, toplamdaki 15’inci birinciliği oldu.

9 safkanın katılım gösterdiği yarışta Unknown Love (Mastercraftsman – Seacleef / A.P.Indy) jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde ikinci olurken, son Ege Derbisi galibi Kuru Soğan (Yonaguska – Risotto / Eagle Eyed) Özcan Yıldırım ile pistten üçüncülükle ayrıldı. Jokeyi Müslüm Çelik ile coşku dolu bu mücadelede start alan Trilya (Yonaguska – Starmoon / Powerscourt) dördüncü olurken, El Nino (Victory Gallop – Platonic Chat / Danehill Dancer) Kadir Tokaçoğlu idaresinde sıralamanın beşinci basamağında yarışı tamamladı. Koşuda farklar ise şeklinde 1/2 Boy – 1/2 Boy – 1 Boy – 1 Boy oluştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz