At pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet

Düzce’de, İngiliz taylar ile damızlık atların bakımının üstlenildiği, aynı anda 28 atın bakımının yapıldığı at pansiyonunda 5 yıldızlı hizmet veriliyor. At pansiyonunda bilhassa yarış atı yetiştiriciliği mevzusunda da uzman çalışanlar vazife yapıyor. At sahipleri, Düzce’yi Ankara ve İstanbul benzer biçimde iki metropolün içinde yer alması sebebiyle tercih ediyor.

YAVUZ HIZEL: BURADA DOĞAN ATLAR HİPODROMLARDA YARIŞIYOR

At pansiyonunun sahibi Yavuz Hızel tayları yetiştirerek hipodromlara gönderdiklerini söylemiş oldu. Hızel, “Atlar oldukca hisli hayvanlardır. Burada doğan atlar hipodromlara gidip yarışıyorlar. İngiliz atlarına bakıyoruz. Atların sahiplerinin başka illerde başka işleri oluyor; doğumdan büyüyene kadar bakımlarını üstleniyoruz. At bakmak zor olsa gerek. İlgilenmek, başlangıcında durmak ve itina göstermek gerekiyor. Hepsinin ayrı yiyecekleri var. Anne atların, tayların, damızlık atların yiyecekleri değişik. İhtiyaçlarını özenle karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

“AT SAHİPLERİ DÜZCE’Yİ TERCİH EDİYORLAR”

Yavuz Hızel, bilhassa İngiliz atı bakımı mevzusunda Düzce’nin havasının oldukça elverişli olduğuna dikkat çekerek, “Burada genel olarak anne atlar var. Jokey kulübünün haralarına götürüp çiftleştirdikten sonrasında tayları yetiştiriyoruz. Taylar 18-19 aylıkken hipodromlara gider. Düzce’de Akçakoca’dan gelen deniz havası ve nemli iklim var. İngiliz atı yetiştiriciliği için oldukça uygun. Bir de İstanbul ve Ankara benzer biçimde iki metropol ortasında yer aldığımız için ulaşım da rahat. At sahipleri Düzce’yi büyük seviyede tercih ediyorlar” diye konuştu.

Tezcan SOLMAZ / DÜZCE, (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz