Japon jokey Veliefendi'de yarışa katıldı

“RAKİPLERİYLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ”

1700 birinciliği olan 44 yaşındaki Satoshi Yonekura, ocak ayının başlangıcında Türkiye’ye geldi. Yonekura, ilk koşusuna ise dün akşam Veliefendi Hipodromu’nda Cerensel adlı atla çıktı ve 6. oldu. Yarış öncesi Yonekura, öteki jokeylerle beraber hazırlıklarını tamamladı, kilo kontrolünde geçti, giysilerini hazırladı. Yarışı beklerken rakipleriyle fotoğraf çektirdi, söyleşi etti, keyifli anlamış olur yaşadı. Yarış hazırlıkları esnasında jokey arkadaşları da Yonekura’ya yardım etti. 

“İSTANBUL’DA İLK KEZ AT BİNMEKTEN ÇOK MUTLUYUM”

Yarış öncesi Demirören Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Satoshi Yonekura, “Genç yaştan itibaren ülkemin haricinde deniz aşırı bir ülkede at yarışına katılmak istedim. Şimdi buradayım. İstanbul’da ilk kez at binmekten oldukça mutluyum. Türkiye’ye ilk geldiğimde burayı oldukça sevdim. Şimdilik Bakırköy’de kalıyorum. Yakında buraya yerleşeceğim” dedi. 

“GAZİ KOŞUSU’NA KATILABİLİR”

Yonekura, ülkesi Japonya haricinde, Cenup Kore ve Singapur’da da at bindiğini belirterek, “1700 koşuda galibiyete ulaştım. Türkiye’de de birincilik elde etmek ve Gazi Koşusu’na katılmayı oldukça isterim” diye konuştu. 

Gülseli KENARLI-Itimat USTA-Can EROK / İSTANBUL (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz