Şampiyon WIN RIVER WIN’i kaybettik

James G. Bell tarafınca yetiştirilen, Yıldırım Gelgin’in sahibi olduğu 1999 doğumlu Win River Win (Virginia Rapids – Thirty Zip / Tri Jet), sayısız başarılara imzasını attığı yarış kariyerine, 6 Eylül 2001 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katılmış olduğu koşuyla başladı.

2002 senesinde ilk derslik koşu birinciliğine ulaşan safkan, 2003 yılı sonunda İzmir’de kum pistte katılmış olduğu G3 Prens Halim Sait Türkhan Koşusu’yla beraber ilk Açık koşu galibiyetini hanesine yazdırdı.

Yurt içinde elde etmiş olduğu başarılarının yanı sıra yurt haricinde da ülkemizi temsil ederek yarışseverlerin gönlünde ayrı bir yer edinen Win River Win, internasyonal arenada da mühim koşularda boy göstermiş ve mühim başarılara imza atmıştır.

Kariyerinde 16 Grup koşu galibiyeti 

Yarış hayatında 65 kez start alan şampiyon safkan, G2 19 Mayıs Koşusu ve isimsiz öteki 2 G2 yarışın da aralarında bulunmuş olduğu 3 Grup 2 ve 13 de Grup 3 koşudan galibiyetle ayrılmıştır.

Yurtdışı başarıları

2006 senesinde Dubai World Cup karnavalı kapsamında Nad Al Sheba Hipodromu’nda katılmış olduğu kum pistteki koşuyu Jamie Spencer ile kazanmayı başaran Win River Win akabinde jokeyi Halis Karataş idaresinde G3 Burj Nahaar’dan ve final gününde dünya genelinden birçok başarıya ulaşmış safkanın katılmış olduğu G2 Godolphin Mile’dan ikinci olarak ayrıldı.

Aygırlık kariyeri

2008 senesinde aygırlık kariyerine başlamış olan Win River Win’in bugüne dek koşan 335 yavrusundan 184’ü, 5719 yarışta 621 yengi elde etmiştir. Yavrularının kazancı ortalama 48 Milyon TL’ye yaklaşan Win River Win’in en başarıya ulaşmış temsilcileri içinde 2014 yılı Gazi Koşusu başta olmak suretiyle 3 Grup 1 zaferi bulunan Blaze To Win ve G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusu galibi Enyalios ile Grup koşu galipleri Zealous Line, Katma Kıymet, Zafer Ateşi, Meleközge, Evergrande, Run And Win, Nadire ve Terex şeklinde adlar yer almıştır.

Kendisi ve yavruları birçok başarıya ulaşan Win River Win, 21 yaşlarında aramızdan ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz